Myös vuokrarommaus mahdollinen

On mahdollista,,koska tarjonta markkinoilla kasvaa.Myynti on todettu mahdottomaksi niin asunto laitetaan vuokralle,samaan aikaan ihmisten tulot laskevat työttömyyden johdosta.
Vuokrien lasku on todennäköistä.
6298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ainakin jos on hesaria uskominen.

http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Isojen asuntojen vu okrat lähdössä laskuun Helsingissä/ 1135243456938


Tämä on todennäköisesti viimeinen pisara palstan kiihkomielisimmille denia-muuleille. Muulin raivo tästä uutisesta tulee olemaan kaamea.

Äänestä

..pitää vuokralla, eikä niille ole niin paljon markkinoitakaan, koska siinä kokoluokassa usein halutaan jo oma perhettä varten. Pienistä asunnoista sen sijaan tapellaan, kuten hesarissakin uutisoitiin äskettäin.

Äänestä
  • Ison talon raja kaikki osakehuoneistot menevät ainakin yliopisto kaupungeissa vuokralle eikä ole vaikeuksia myöskin vuokrat ovat nousseet tasaisesti n 10% vuosi.

    Äänestä

  • 3 h k kirjoitti:

    Ison talon raja kaikki osakehuoneistot menevät ainakin yliopisto kaupungeissa vuokralle eikä ole vaikeuksia myöskin vuokrat ovat nousseet tasaisesti n 10% vuosi.

    julkaisevat.



    =D

    Äänestä

ole vaikutusta vuokramarkkinoihin, kiitos siitä kuuluu maamme erinomaiselle sosiaalimeiningille.

Äänestä

Vuokrat laskevat vain isoissa perheasunnoissa. Pienet asunnot sen sijaan menevät aina kuin kuumille kiville. Jos kukaan ei osta niin missä ne ei-ostajat sitten asuvat. No vuokralla tietenkin ja kysyntäkin kasvaa. Tällä tavoin vuokramarkkinat sääntelevät itse itseään, koska jossainhan on asuttava. Tämän näkee vuokratason kehityksestä, joka on tasaisesti nouseva.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Arvo Romma kirjoitti:

On mahdollista,,koska tarjonta markkinoilla kasvaa.Myynti on todettu mahdottomaksi niin asunto laitetaan vuokralle,samaan aikaan ihmisten tulot laskevat työttömyyden johdosta.
Vuokrien lasku on todennäköistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu