Miksi "homma" EI OLE nousussa?

Homma ei etene

Halla-ahon Homma-foorumilla roikkuvat kannattajat ja persut täällä Suomi24:ssä tahtovat yhä uskotella itselleen, että "homma on nousussa", maahanmuutto- ja islam-kriittisyys leviämässä, Halla-aho matkalla eduskuntaan ja PS:n kannatus kohoamassa yli 10 prosentin. NOINKOHAN ON? Onko Halla-aho tai PS vaikuttanut mitenkään maahanmuuttoa koskevaan lainsäädäntöön? Pystyykö Halla-aho ja PS vaikuttamaan siihen koskaan? Tämä yksin ratkaisee, ei se kuinka suuri Halla-ahon tai Soinin ihailijakerho on. Kummallakin on monta fanaattista joo-miestä takanaan, mutta ei se näy valtuustoissa eikä eduskunnassa.

5

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8 prosenttiin :

      aika sakea pitää olla jos väittää etteikö "homma" ole nousussa

      • että...

        siinä 8 prosentissa ovat myös Velttoa fanittavat anarkokomut mukana.


      • puolueeksi

        Mitä PS voi yksin, jos mikään puolue ei suostu sen kanssa yhteistyöhön eikä kannata samoja asioita? Persuja odottaa Le Penin kohtalo: täydellinen poliittinen eristyneisyys. Eikä PS Le Penin puolueen kannatuslukuihin yllä kumminkaan.


      • Velttoa :???
        että... kirjoitti:

        siinä 8 prosentissa ovat myös Velttoa fanittavat anarkokomut mukana.

        viime aikoina...?

        Aika kaukana mistään anarko-komuista


      • pläjäys
        puolueeksi kirjoitti:

        Mitä PS voi yksin, jos mikään puolue ei suostu sen kanssa yhteistyöhön eikä kannata samoja asioita? Persuja odottaa Le Penin kohtalo: täydellinen poliittinen eristyneisyys. Eikä PS Le Penin puolueen kannatuslukuihin yllä kumminkaan.

        Kepulaisen kulinkohrahdus, viimeinen pöläys.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4650
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      182
      3660
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1099
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1010
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe