http://www.fastestlaps.com/index.php?page_id=compare&car1=4875df780e9e5&car2=45ddb54a40e09
Skoda päihittää selkeästi tehokkaamman BMW:n, ja vieläpä aivan järjettömällä erolla.
Skoda päihittää selkeästi tehokkaamman BMW:n, ja vieläpä aivan järjettömällä erolla.
Vastaukset 32
Vanhimmat
ohhoh,olin pudota penkiltä kun näin tuloksen.tosiaan bemarilta surkee aika vaikka pitäs olla potentiaalia...noh ehkä ne potentiaalit ovat niissä kolmessa kirjaimessa jotka nostavat joittenkin potenssia hehhehhe:)...taidanpa sittenkin kallistua muuhun merkkiin kuin bmw.
onkin,luultavasti nopsa on se merkki joka lompakollesi sopii.vaihteettomana perusmallina,osarilla.
Se on faktaa että BMW oli reilustu hitaampi radalla kuin Skoda. Yritä hyväksyä se. Huomaa että ottaa Bemaristeille koville tuo juttu kun vedetään raha mukaan keskusteluun. Vähän kyllä luulen että yksikään bemaristi joka on osallistunut tähän keskusteluun ei pysty ostamaan kumpaakaan noista autoista.
Skoda päihittää 3 sarjan BMW:n joka on paljon kevyempi ja jossa on 3 litranen kutoskone. Taitaa Skodan alusta toimia aika hyvin mutkissa.
http://www.fastestlaps.com/index.php?page_id=compare&car1=4875df780e9e5&car2=45e73e013025d
tuo on näköjään ennen faceliftiä oleva malli jossa on vielä 2.5 litranen. Nykyään 325i:ssä on 3 litranen. Silti aika onneton aika BMW:ltä
kyllä nyt "urheilullisen" bmw maine on murrettu kun skoda pyyhkii lattiaa bemulla vaikka siinä pitäisi olla woimamoottori,toki tekniikka on bemarissa jo suhteellisen kivikautiselta ajalta,kannattas bemarin jo tulla 2000 luvulle eikä jäädä 80 luvulle makaamaan:)
Kohta ne Bimmeristit tulee riehuu että ei BMW:n koneet ole kivikautisia kun se kaksoisahdettu 3 litranen voitti vuoden moottori tittelin. Aika heikko esitys noinkin paljon tehokkaamalta BMW:ltä. Skoda on kaiken lisäksi etuveto.
Varmistakaa, että suojaus on ok.
Jos jollain sivustolla on jotain epämiellyttävää mitä et muiden haluaisi näkevän, niin kannattaa valehdella että sieltä tuuppaa viruksia.
KIINNOSTAA????
kun vaivauduit oiken vastaa.
No esim. niitä poloisia, jotka ovat täällä suureen ääneen viimeaikoina ylistäneet bmw:n ylivertaisia ajo-ominaisuuksia ja nopeutta radalla ihanteellisissa olosuhteissa. Kun tuotakin testiä katsoo, niin herää entistä vahvemmin kysymys : miksi valita BMW?
te köyhät olette,mikä siinä on kun ei voi rehellisesti sanoa ettei raha riitä ostaa laatumerkkiä...
ai kun hikinen kivikautinen bemu kun ei pärjää niin ruvetaan solvaamaan köyhiksi...hmmmmm ei se velkaraha sua rikkaammaks tee sua yhtään,ja vaikka ostasitkin ylihinnoitetun maamoottorilla varustetun kivisäkin niin se on henk koht voi voi :) ,joillain oon nääs järkee sijottaa ne parempaan merkkiin:)
Skoda häviää tehoissa mutta näköjään ohjaus on tarkempi ja alusta jämäkämpi.
pitkälti skodan omistaja...
Vaikka Skodassa olisi formulan kone, en silti ottaisi sitä. Kaikkihan tietävät että Skoda=köyhän auto ja Bemari=rikkaan auto.
sen tietää kaikki että Skodat omistaa yksityiset ja bemarit omistaa rahoitusyhtiöt.
kaikki uudet/uudemmat autot merkistä riippumatta omista rahoitusyhtiö.halvempi auto=pienempi kk erä,halvemmat ylläpitokust.kalliimpi auto=isommat kk erät,kalliimmat ylläpitokust.
eli ns.köyhä joutuu tyytymään halvempaan,varakas voi ottaa sen kalliimman.
sun ajatuksen juoksusta voi päätellä että sulla ei ole kumpaakaan,kuljet jalan...
Ei saa ruveta kinastelee.
tuohan kuulostaa jo mopoikäisten uhittelulta,onko kaikki bmw omistajat tälläsiä luusereita kun eivät voi myöntää tappiota vaan ruvetaan sit puhumaan kuin lapset konsanaan?
Ei ne bimmeristit kestä tappiota. Lueppa kaikki niiden tilitykset, aika huvittavaa juttua löytyy.
on tuo sinun ja varsinkin aloittajan teksti.ei yksi mitäänsanomaton ratavertailu,jota tuskin on edes tehty,ainakaan ammattilaisten toimesta,muuta skodaa bmw:tä paremmaksi autoksi,vain täydellinen idiootti näin kuvittelee.
skoda ei tule koskaan olemaan verrattavissa bemariin kun puhutaan laatuautoista.
kateellinen saa olla,mutta tällä palstalla sitä yritetään ankarasti naamioida haukkumisella.
Naurettavaa!! Nyt alat väittää ettei sitä ole muka tehty!! Ottaako se tappio noin kovin luonnon päälle? Hah hah!!! Nyt ei ole kyse siitä kumpi on parempi, vaan kumpi on nopeampi ja Skoda oli aika paljon ripeempi. Skodalla voi halutessaan eksyttää BMW:n mutkatiellä.
kun,skodan omistajan perse puutuu ja korvat soi ja on pakko pitää tauko,naapurin jatkaessa bemarilla matkaa rentona,auton hiljaisuudesta nauttien,voi skodan omistaja motellihuoneessaan surfata läppärillä mokkulan avulla nettiin ja lohduttautua katsellen kierrosaikoja....
mieleen hiipii varmaan ajatus:vitut niistä mahtavista matka/mukavaasominaisuuksista,suomen tieliikenteessä ainoa ratkaiseva ominaisuus on pari sekuntia nopeampi kierrosaika radalla SAKSASSA.(ja puolueelliset testaajat)
KETÄ VITTUA KIINNOSTAA JOS JOLLAIN VITUN RADALLA VOITTAA 3 SEKALLA, SUURIN OSA EI ELÄISSÄÄN EDES KYSEISELLE RADALLE MENE!!
TURHA TÄÄLLÄ ON PUHUA SKODASTA JA BEMUSTA SAMAAN AIKAAN, KYLLÄ BEMARI ON AIKA MONTA ASKELTA EDELLÄ JA NÄYTTÄÄKIN AUTOLTA!!
tuo oli kyllä jo aika paksua! hehheh" ootas,mä puristan finnin"poks";)
Se BMW valmistetaan ja missä Skoda?
"...on pari sekuntia nopeampi kierrosaika radalla SAKSASSA.(ja puolueelliset testaajat)"
Olisi aika erikoista "kotiinpäinvetoa" jos saksalainen toimittaja vertaa saksalaista ja tsekissä valmistettua autoa keskenään ja "vetää kotiinpäin" tsekkiläistä tuotetta kohtaan...
Ai nykyään bemari ostetaankin hiljaisen sisämelun takia, mihin on hävinnyt se ennen niin tärkeä ajodynamiikka? Totta, eihän siitä voi enää puhua, koska Skoda on nopeampi radalla.
Ei kaikki menekkään radalla, vaan se rata-aika kertoo myös sen, miten hyvin auto toimii mutkassa. Eli Skodassa on paremmat ajo-ominaisuudet kuin BMW:ssä. Missä on se BMW:n urheilullisuus? Taisi olla pelkkää potaskaa.
tuonkin "luotettavan" sivuston ole tehtaillut joku samanlainen finninaamainen amisviiksiä kasvattava,-89 audi kasikympillä autoileva tulevaisuuden toivo,kuin sinä.
aika hirvittävä painoarvo ko. sivustolla....
yrittäkää nyt vaan hyväksyä se että BMW hävisi Skodalle. Nuo kierrosajat ovat kyllä ihan oikeasti ajettuja, ei auta vaikka mitä itkisit.
"Audi" taas pompsahti...
;D
Taitaa se finniongelma olla siellä päässä.
autozeitung on suuri saksalainen autolehti.
http://www.autozeitung.de/
Tuo Fastestlaps-sivusto vain kerää noita tietoja eri lähteistä.