Sain tänään

Sain tänään äitiyspakkauksen ja on ollut kyllä ihanaa tutkia kaikkea.=) Tuttipulloa kyllä jäin kaipaamaan,kun esikoisellakin pidin sitä vesipullona.
2531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei siksi laiteta, koska halutaan edistää imettämistä. Suomessa kun jostakin syystä tullaan perässä kaikkiin muihin pohjoismaihin verrattuna kyseisessä asiassa.

Äänestä

ei ollu tuttipulloa ei, mutta KAALIMATO löytyi! en voi millään antaa pokalla sitä ekaa hammasharjaa tenavalle järsittäväksi ku se on niin pervon näkönen... repesin ihan täysin kun sain tuon pakkauksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äitiyspakkauksen kirjoitti:

Sain tänään äitiyspakkauksen ja on ollut kyllä ihanaa tutkia kaikkea.=) Tuttipulloa kyllä jäin kaipaamaan,kun esikoisellakin pidin sitä vesipullona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu