Ainoa asento saada orgasmi on vatsallaan. Ei kai vauvoille (kaksoset) ole voinut aiheutua vahinkoa, kun vielä nyt viikolla 27 toimitin hommat puoliksi mahallaan/puoliksi kyljellään?? Ei tuntunut kipua, joten en ajatellut asiaa ennenkuin jälkeenpäin.. En kai vain ole aiheuttanut jotakin vahinkoa!!
itsetyydytys raskaana..
apuva...
41146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kyllä itsestä olo tuntuisi todella epämukavalta ja kivuliaalta, jotta asennolla saisi vahingoitettua vauvaa/vauvoja kohdussa.
Kyllähän se järkikin vähän sanoi niin, mutta sitten kun paniikki iskee, niin on vaikea olla.. Kun miettii, mitä kaikkea oma ajattelemattomuus on voinut saada aikaiseksi. Ja kun ei tuosta ihmiskehosta niin paljon kuitenkaan tiedä, niin sitä miettii, että onko onnistunut muussaamaan vauvaparkoja tai jotain.. Mutta kovasti siellä on nyt taas tuntunut potkuja, että ilmeisesti kaikki tosiaan on ihan ok. Kiitos asiallisesta vastauksesta!
ei kuulemma kannata olla kokonaan mahallaan. jos on edes puoleksi kyljellään, niin se jo vähentää painetta.
Itse luotan aika pitkälti siihen, että kroppa kyllä kertoo mikä on hyvä. Itselleni tulee mahallaan sen verran tukala olo, ettei siinä ainakaan seksistä voisi nauttia, joten pakko etsiä muita asentoja.
Puoliksi mahallaan/kyljellään voisin itse olla, mutta maha-asukki protestoi sitä niin vahvasti, että muutan aika nopeasti asentoa. Rv 23 menossa ja tosiaan jos olen yhtään masu sänkyä vasten niin potkuja satelee siihen "lytyssä" olevaan mahan osaan hyvin nopeasti ja vaativasti.