hei itse tykkään käydä koirani kanssa, koirapuistossa mutta koskaan , siellä ei ole ketään ? milloin oikein siellä on porukkaa olisi koirillekkin kiva leikkiä muiden, koirien kanssa. Hyvä että koirapuistonportti korjattiin vihdoin oli aika kauan rikki!
salon koira puisto
koiran kanssa kävijä koirap...
7558
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Voisin kuvitella että normaalin työajan jälkeen eli 16-18 välillä olisi porukkaa (?) Tässä kirjoitellen on nyt ainakin hyvä tilaisuus sopia koiratreffejä. Viekää hyvät ihmiset koirianne sinne puistoon. Saavat lemmikit olla ilman taluttimia ja nauttia vapaudesta!! Ei kannata murehtia että tuleeko koira toimeen toisten koirien kanssa. Ne tutustumis- ja laumanjärjestysasiat koirat osaavat hoitaa ihan itse.
Joo olisi ihan mukava jos sovittaisiin koirien tapaaminen jotta koirillakin olisi mukavaa olla ja tutustua ehdotelkaa päivää ja kellon aikaa
Kuten kirjoitit, tutustumis- ja laumanjärjestysasiat koirat osaavat hoitaa ihan itse. Olen täysin samaa mieltä. Kävin ennen koirapuistossa, mutta en enää. Meidän terrieri on kova "pomottamaan" muita, ei pure mutta rähisee todella pahan kuuloisesti, irvistelee ja saattaapi siinä risut ja männynkävytkin lennellä.Jotkut koiranomistajat ovat olleet siitä todella närkästyneitä, hyvä kun eivät ole käyneet koiraamme pois potkimassa. Loppuaikoina koirapuistossa käydessämme kävin komentamassa koiraamme pois "pomottamasta", jottei saataisi pahoja katseita. Oli joukossa kuitenkin niitäkin ymmärtäviä koiranomistajia, jotka kehottivat koirien antaa hoitaa laumajärjestysasiansa.
Noh, me käydään nykyisin enää vain aidan takana kurkistamassa toisinaan.
Olis kiva tietää missäpäin Saloa koirapuisto sijaitsee? T: Tuleva koiranomistaja.
on ainakin kaksi. Toinen tupurissa, tupurin kaupan vieressä ja toinen pahkavuoressa, jäähallin kupeessa.
Pahkitsan puisto on luultavammin suositumpi kun siellä on valot.
Kiitti tiedosta, nähdään siellä ;)
Mä käyn yleensä neljän ja seitsemän välillä.. Aina on muita koiria ollu.
Meidän sisukas narttukin melkonen "jäkäjäkä" aina mutta ei käy kiini niin annan sen jäkättää siellä..