IPUn valtakausi ohitse?

Mitä veikkaatte, onko IPUn tarina nyt lopullisesti loppumassa?
3173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ollut aineksia tuon parempaan provoon? Alkavatko paukut loppua? Vara-ajatuksia voit lunastaa Soinilta, mutta onko sinulla varaa niihin?

Äänestä
  • Sinä olet halveksuttavavin olio mitä tiedän. Vaikka olet asettanut itsesi ja puolueemme naurun alaiseksi, et tunnu välittävän mistään mitään. Ei ole ihme, että jälkipolveasi naureskellaan sinun käytöksesi ansiosta. Yritä kasvattaa itsestäsi vielä jonkinmoista miestä.

    Äänestä

IPU:lla ei ole ollutkaan vielä mitään valtakautta. Eihän sillä ole ollut koskaan kansanedustajiakaan. Mutta jos me ipulaiset opimme riitelemään hedelmällisesti keskenämme, saatamme kehittyä niin, että IPU todellakin vielä menestyy. IPU:n menestys on kuitenkin toissijainen asia. Pääasia on se, että Suomella on mahdollisimman hyvä tulevaisuus.

Vantaalla 12.2.2009 Asko Huttunen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietoa haluava kirjoitti:

Mitä veikkaatte, onko IPUn tarina nyt lopullisesti loppumassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu