Shiiat marsssimaan!

pitkin kaupunkeja alkaen pe...

2

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koska ei halua

      yyyyyyyyyyyyyyy
      Rauha teille,

      Jos TVssä näytetään, että joku kristitty on varastamassa tavaraa, niin onko Jeesus ( RA,SAAS ) käskenyt tätä varastamaan? Vastaus on ei!

      Jos TVssä näytetään, että joku juutalainen on tappamassa toista ihmistä, niin onko Mooses ( RA,SAAS ) käskenyt tätä tekemään näin? Vastaus on ei!

      Olisin erittäin kiitollinen, jos joku toisi minulle Shiiaoppineiden fatwan, jossa sanotaan, että tämänkaltaiset asiat ovat hyväksyttäviä (tällaista fatwaa ette tule ikinä löytämään mistään!).

      Kuinka alas voidaan vajota, että ihmisten teot laitetaan uskonnon piikkiin, eli toistan, jos joku kristitty varastaa, niin onko Jeesus ( RA,SAAS ) käskenyt tätä varastamaan (jne)?

      Historian mukaan, kun Mooses meni palvomaan Jumalaa ja kun hän tuli takaisin, hän huomasi, että jotkut juutalaiset palvoivat vasaa Jumalan sijasta. Käskikö muka Mooses (RA,SAAS ) ihmisiä palvomaan vasaa?

      Sheikh

      http://suomenshiiamuslimit.us/phpBB2/viewtopic.php?t=5263

      • oikeat muslimiystavamme

        ajavat kamelia kaukana hiekka-aavikoilla!
        ja istuvat perseellaan rukousmaton paalla teltoissaan ja pieksavat akkojaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      47
      5505
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      61
      2436
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      18
      1900
    4. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      146
      1773
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      1635
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      36
      1622
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      5
      1418
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1125
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      77
      1098
    10. Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?

      Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se
      Maailman menoa
      228
      1089
    Aihe