PERJANTAI ja 13.2.2009

Hyvä päivä viettää raittiina :)
2294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin, pahan onnen päivähän se on, uskoo ken uskoo.

Eilen olin täysin raitis. En juonut pisaraakaan alkoholia enkä polttanut röökin röökiä. Oli kyllä vähällä etten retkahtanut illalla, oli nimittäin ikävä yhteenotto erään henkilön kanssa. Mutta ajattelin, että p*rkele, minähän en ala juomaan jonkun idiootin takia. Kirjoittelin vähän omia ajatuksia paperille ja luin tyyneysrukouksen. Se tuntui auttavan.

Prkl. On tää ihme juttu, miten on ihan erilaista olla selvinpäin kun humalassa! Varsinkin jos on humalassa useamman päivän putkeen, niin siinä menee nuppi ja koko ajatusmaailma ihan sekaisin.

En ollut eilen missään ryhmässä, vaikka meinasin mennä. Tein kotona ihan tavallisia asioita, opiskelin ja kattelin telkkaria, lueskelin ja join teetä ja limpparia.

Kyllä raitis elämä on parempaa. Sitä ei vaan kännipäissään välttis halua myöntää, kun pitää uhota ja puolustella sitä omaa juomistaan.

Äänestä

Raitis perjantai.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Spriten voimalla kirjoitti:

Hyvä päivä viettää raittiina :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu