Sirkka-Liisa Anttila on jäänyt kiinni valehtelusta ennenkin ja hänet on tuomittu ehdonalaiseen vankeusrangaistukseen oikeudessa perättömän lausuman antamisesta. Kokoomuksen Ville Itälä vaatii nyt Sirkka-Liisa Anttilalta julkista anteeksipyyntöä valehtelusta, jossa Sirkka-Liisa Anttila katsoo Ville Itälän vahingoittaneen tahallaan Suomen ja EU:n komission välisiä maatalousneuvotteluja lähettämällä "järjettömiä kirjeitä" maapetturuushengessä. Ville Itälä on kiistänyt lähettäneensä kirjeitä ja syyttää Sirkka-Liisa Anttilaa valehtelusta.
Koska Sirkka-Liisa Anttilan anteeksipyyntö?
2
88
Vastaukset
- selittelyä tarpeeksi APP-ta...
sen pimittämisestä veronmaksajilta. Mitähän kaikkea meiltä on kepun toimesta pimitetty ja laitettu maksumiehiksi. Taas romahti yksin kepulainen illuusio;
Porsaiden APP-tilanne kestämätön
13.2.2009
Nyt on niin, että tilanne tämän taudin osalta alkaa olla kestämätön. Porsaiden laatu senkun laskee, koska niiden tautitilanne pahenee. Silti asiaa ei oteta millään tavoin huomioon esimerkiksi porsaan hinnoittelussa.
Meillä Suomessa on APP, joka on seurannaisvaikutus sirkkoviruksesta, tai se voi esiintyä myös itsenäisenä tautina. 1990-luvun jälkeen tästä taudista ja sen seurauksista on tullut kasvattajille kohtuuton ansioiden menetys.
Tällä hetkellä tappiot ovat jo suuremmat kuin aikoinaan porsasyskän aiheuttamat tappiot.
Mitä toimenpiteitä eri instanssit, kuten teurastamot ja Sikava aikovat tämän poistamiseksi tehdä?
Evira on verorahoilla ylläpidettävä laitos. Tuntuukin käsittämättömältä, miksi 90-luvun laboratoriopalvelu purettiin, vaikka asian vakavuus oli hyvin tiedossa. Onneksi näin ei ole menetelty esimerkiksi Ruotsissa ja Tanskassa.
Seuraus on joka tapauksessa ollut, että suomalainen emakkoaines on lähes 100-prosenttisesti saastunut. Miten Evira kantaa tämän vastuun? Mitkä ovat Eviran ajatukset sirkkoviruksen ja APP-tutkimuksen kehittämiseksi?
Siankasvattaja- antakaa toivoa
Kaikenlaisia asioita yhteiskunnassamme pimitetään meiltä maksajilta ja eihän nyt uskalla syödä enää Suomalaista porsaanlihaakaan. On tämä kamalaa, kun kepulaisille annetaan valtaa, niin pusikkoon mennään, ihan kaikissa asioissa. Kepulaiset pettävä, valehtelevat ja mikä pahinta kepulaisia ei tekosistaan huono omatunto soimaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423463Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127944- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837