Discovery Dirty Ink

Jätemaksu

Suomessa maksu-TV-operaattoreilla myynnissä oleva Discovery-ykköstuote tuntuu nykyään valinneen iskuartikkeleikseen kokoillan tatuointijauhamiset tai likaisissa töissä rypemiset.
Kanavan suomenkieliset omatuotemainokset toistavat loputtomasti ja samasanaisesti vain em. ohjelmia.

Suomalaisjakelijat joutunevat ottamaan sitä mitä taivaalta kulloinkin tulee, vai?
Jos tuotantoyhtiön kärkivalinta on jäte ja eritteet, niin alkupään perverssesiot ovat sitä mitä ovat.
Mutta, onko suomalaispalettien kalleimpiin lukeutuva tuote hintansa väärti normaalitaipumukselliselle asiakaskunnalle?

6

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vanhanaikasita puuhaa

      Tosi kovat ja erillaisuutta tavottelevat puuhaa muita hommii, kuten implantteja naapaan ja keinotekoset arvet. Lienee myös jenkeissä se in juttu. Muutenken lähes koko kehon peittävät tatuoinnit on musta rumia vaikka olisikin tehty kunnolla. Pienimuotoiset tatskat, jossakin hieman piilossa on paljon kivemmat, kun niitä voi "esitellä" pienemmälle yleisölle. Saisivat laittaa ohjelmaan esille HINNAT, niin ero suomen markkinoihin tuli kivasti esiin. Tietty kevyempi tatuointi sarja Miiammi Inkki kaipaa hintoja.

      Discoveryn kanavat on ainoot hyvät kanavat, mitä paketeissa on ja niitä ei tietenkään saa erikseen omass "laaty" paketissaan, vaan on pakko ottaa mukaan kaikkee sontaa.

    • on sontaa nykyään.

      vielä 1995 sieltä tuli ihan kelpo ohjelmaa.Nyt se on niin onnetonta paskaa että pahaa tekee.

      • Kallista jätettä

        Sitten ne vielä itse piehtaroivat siinä paskassaan, aina samoissa läjissä.


    • Discovery.....

      on ilmeisesti tarkoitettu Venäjälle ja Aasiaan, kaikki mainokset ohjelmien välissä ovat venäläisiä tai turkkilaisia.

    • olla tiede- ja

      dokumenttikanava eikä mikään fuckin tositv-kanava. Minunkin mielestäni noi tatuointijutut vois jättää pois, samoin kuin American Chopper ym. rakentelujutut, ne on lifestylejuttuja/tositv-juttuja eikä nekään kuulu oikeaan tiede- ja dokkarikanavan ohjelmistoon. Sen sijaan jos ajatellaan Tulevaisuuden maailma-sarjaa niin se on lähellä alkuperäistä Discoveryn aihevalikoimaa. Myytinmurtajatkin, vaikka sitä ei äkkiä ajateltuna mielläkään tiedeohjelmaksi mutta on siinäkin kuitenkin näkökulma joka lähestyy asioita tieteen kautta. Sitten Valmistuksen salat ja Miten se tehtiin? sarjat on siinä mielessä hyviä että ne jaksaa oikeastikin kiinnostaa vaikka ei aina niin tiedettä olisikaan. Mä jätän usein kaiken muun puuhastelun kesken kun alkaa Valmistuksen salat ja Miten se tehtiin?.

    • chipsmuk

      Oiskohan tuo national geographics parempi - tosin lehtenä enemmänkin kuvia kuin asiaa.

      Nytkin tuolla discoveryllä tuunataan autoa - tosimiesen hommaa ja kohta tatuointikone surraa jonkun pissiksen kankussa ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7121
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7073
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      116
      6198
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5215
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      18
      3481
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe