nopeasti vastauksia

hei mulla on tullut outua kipua tuohon rintalastaan ja tuntuu niiku kipu tulisi sydämestä mulla on viikoja 23 4 oiskohan tää sydän peräisiä on otettu ekg. ja kaikki kokeet mitään ei löydetty rytmihäiriötä on ollut raskauden aina pelottaa. ei kai tää oo sydän peräistä .
5502
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Rintalastan takaa kipua...todennäköisemmin sinulla mahan läppä falskaa, mikä on tavallista raskaudessa, kun vatsaontelon paine nousee. Eli suomeksi närästää ja ehkä ruokatorvi on hieman tulentunut siitä. Laita sängyn päätypuolta ylöspäin. Lääkkeitä ei kai raskausaikana saa syödä tai voi olla että niitä lievempiä saa...

Äänestä

Lakkaa miettimästä, miettimällä sä saat aikaan itselles vaikka mitä oireita. Ota hetki rauhallisesti leväten, jos ei mene ohi niin ota nyt hyvä ihminen yhteys ensiapuun eikä tänne.... Öitä!

Äänestä

Ahdistus voi myös ilmetä noin. Soita terveysneuvontaan jos olet huolissasi.

Äänestä

Voi olla lihaksista aiheutuvaa kipua. Joskus ollut samanlaista ja lääkäri sanoi menevän kyllä ohi itsestään. Rasituksesta kuulemma johtuvaa.

Äänestä

Myös selässä oleva jumi voi aiheuttaa tuntemuksia rintalastassa ja jopa rytmihäiriöitä. Itsellä yläselkä jumittaa jatkuvasti ja silloin tulee myös kaikenlaisia oireita, jotka tuntuvat sydän -tai keuhkoperäisiltä. Myös närästystä aiheuttaa. Monin tutkimuksin on kuitenkin todettu ettei ko. elimissä ole mitään vikaa, vaan aiheuttajana on nimenmaan selän jäykkyys.Ja nyt jo on oppinut, että kun rytmihäiriöitä alkaa tulla, niin selkäjumppa auttaa. Kannattaa kokeilla josko selän jumppaaminen auttaisi myös noihin sun rintakipuihin. Tämä siis vain yksi vaihtoehto, vaikea sanoa mikä on sinun kohdallasi totta. Ja jos kivut jatkuu, niin mene ihmeessä lääkäriin. Itsellä rv 19 5, eikä raskaus ole kylläkään pahentanut oireita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huolissaan/peloissaan..17v kirjoitti:

hei mulla on tullut outua kipua tuohon rintalastaan ja tuntuu niiku kipu tulisi sydämestä mulla on viikoja 23 4 oiskohan tää sydän peräisiä on otettu ekg. ja kaikki kokeet mitään ei löydetty rytmihäiriötä on ollut raskauden aina pelottaa. ei kai tää oo sydän peräistä .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu