Kotikaista ADSL vs. ADSL

mitä eroa?

Mitä käytännön eroa on Elisan Kotikaista ADSL:llä ja Elisan ADSL:llä, muuta kuin se, että Kotikaistan mukana tulee ilmainen Kotiboksi, jota Elisa voi etähuoltaa? Kotikaistan avaus on ilmainen ja ADSL:n avaus maksaa 78 euroa, minkä takia Kotikaista houkuttaisi enemmän, mutta...epäilyttää, että tässä on jokin jippo, jota Elisa ei nettisivuillaan kerro.

3

998

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muuta eroa

      ole. Tuon laitteen elisa on kopioinut suoraan Saunalahdelta joka on markkinoinut tuota boksia Wippies nimellä.

    • tuota kotikaistaa

      saanut vain tietylle alueelle jotain hki-tampere linjaa ?

      • jep...

        Joo, ainoastaan pääkaupunkiseudulle ja Pirkanmaalle tarjotaan. Laajentavatkohan jossain vaiheessa muuallekin ja poistavat ton normi ADSL-liittymän kokonaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      180
      6577
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1814
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1588
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1320
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      47
      1019
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      40
      973
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      942
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      869
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      246
      863
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      829
    Aihe