Mitä mieltä valtaosa on näistä Turun katukuvassa näkyvistä ja kuuluvista pelimanneista? On jos jonkinmoista hanurin vetelijää keskustassa.
Itseä nämä itäblokin sävelet enemmän ärsyttävät kuin että toisivat iloa päivään. Tämä on kuin joku itäblokin kaupunki kun hanurit raikaa.
Itseä nämä itäblokin sävelet enemmän ärsyttävät kuin että toisivat iloa päivään. Tämä on kuin joku itäblokin kaupunki kun hanurit raikaa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minua ainakin ahdistaa kaikki kerjääjät. Älkää van menkö antamaan rahaa niille.
antavat rahaa, seurasin viisi minuttia ja viisi antoi.
ihme, etteivät kauppiaat aja niitä pois oviensa vierestä. Karmeaa kuultavaa.
että puhuttiin niistä itämaan "hanuristeista"!
Vai on taas päässyt Turkkuseen livahtamaan ulkopaikkakuntalaisia!
Valpas "Itäblokin meininkiä" rotu- ja kielitieteilijänä samantien selvitti onko uhka lähempänä kuin kauempana Paimiosta.
Aika monella turkkulaisella on Suomen puolella sukulaisia, joista jotkut ovat käyneet ihan ulkomailla, pois Suomesta, ja sitten ne kertoo ihme juttuja, että on ollut kaikenlaista kummallista monenlaista katuelämää, soittoakin ja sellaista. Turkkulaisia ne ei olleet mutta varmaan itäblokkilaisia, eikä ne paikatkaan ollu Turkkusesta.
Saatasko ne kielivammaset poltettua samalla ku Turku muutenki sytytetään palamaan 2011?