Katy Perry-Hot N Cold
Paras biisi Katylta.
ja mitä äsken kuulimme kuorosodassa jättäkää laulu sille jonka sen oikeesti osaa
youtubessa on niin monta hyvää laulajaa jotka vetää tän biisin paremman kun noi yhteensä, mutta Katy Perry tietenkin parhaiten!
tää oli mun mielipide.
no niin taas kuorosota........
6
681
Vastaukset 6
Timo lauloi soolot itse, mikä helv...n kuorosota tä on?? Ihan naurettavaa ittensä esille tuomista!!
Pihalle ja ÄKKIÄ!- Timo ja kuoro
kuulosti tosi komealta. Tänään paremmuusjärjestys oli sama kuin esiintymisjärjestys...
- kui
Timo ja kuoro kirjoitti:
kuulosti tosi komealta. Tänään paremmuusjärjestys oli sama kuin esiintymisjärjestys...
Kotipelto ei sovi tähän ohjelmaan niinku ei ollenkaan. Eikös se vielä ollu niitten oma levytys se biisi minkä se veti. Noloa!
- Jaappe
Niin,onko tarkoitus se , että kuorot sotii keskenään ,vai se , että artisti esittää omia kappaleitaan useamman taustalaulajan/hyppelijän kanssa.
Tuo Timon kuoron esitys soti mielestäni ohjelman periaatteita vastaan , vaikka kai se ihan sallittua oli.
Ensi kierroksella sitten Marion heitää Tipi-tiin ja niin edespäin,onko ohjelman ajatus vesitetty? - Jäätelötyttö
Jaappe kirjoitti:
Niin,onko tarkoitus se , että kuorot sotii keskenään ,vai se , että artisti esittää omia kappaleitaan useamman taustalaulajan/hyppelijän kanssa.
Tuo Timon kuoron esitys soti mielestäni ohjelman periaatteita vastaan , vaikka kai se ihan sallittua oli.
Ensi kierroksella sitten Marion heitää Tipi-tiin ja niin edespäin,onko ohjelman ajatus vesitetty?Jos kuorolaulua mietitään, Mikin porukka on vetänyt sitä linjakkaasti läpi koko ohjelman. Vaikka formaatissa sanotaankin, että "unohda kaikki, mitä tiedät kuorolaulusta" kyllä joitain ominaisuuksia siitä pitäisi olla mukana (yhdessä heilumisen lisäksi)
Mikin kuoro soi upeasti ja kappalevalinnat ovat monipuolisia.
Espoo finaaliin! - esbo
Jäätelötyttö kirjoitti:
Jos kuorolaulua mietitään, Mikin porukka on vetänyt sitä linjakkaasti läpi koko ohjelman. Vaikka formaatissa sanotaankin, että "unohda kaikki, mitä tiedät kuorolaulusta" kyllä joitain ominaisuuksia siitä pitäisi olla mukana (yhdessä heilumisen lisäksi)
Mikin kuoro soi upeasti ja kappalevalinnat ovat monipuolisia.
Espoo finaaliin!että Mikin kuoro on paras, millä selität sen että ovat melkein aina olleet pudotusuhan alla?
Milloin katsojat ymmärtävät sen ettei yksin laulu, ei yksin stemmat, ei yksin kuoro, ei yksin koreografiat, ei yksin tunnelma, ei yksin puvustus...vaan KAIKKI YHDESSÄ tekevät kuorosodasta kuorosodan!!!
Mikin porukka on musiikillisesti lahjakas mutta kannattaisi kiinnittää huomiota liikkumiseen. Viimeksi jotkut naiset lavalla olivat erittäin kyllästyneen näköiset, ei kiva!!
Marionin porukan kannattaisi keskittyä fiilikseen, laulaahan he osaavat myös. Tässä loistava esimerkki miten porukka voi olla hyvä ja huono yhtä aikaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Törkeä petosepäily Suomussalmella
Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta682980- 951196
Kysymys miehille ...
Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil3151181Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli
Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii3611114Itsensäpaljastelija
Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O631037Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste77883- 77852
- 91760
Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut
Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty64752Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty32719