Äidin väsymys on uskonpuutetta

Täällä silloin tällöin kirjoitellaan kuinka joku muka uskovainen äiti on väsynyt. Seuroissa kuitenkin puhujasetä melkein joka puheessa muistuttaa kuinka usko auttaa jaksamaan. Näinhän se on.

Siispä väsyneet äidit ovat vain uskonsa menettäneitä. Heitä ei pidä sotkea uskoviin. Uskova äiti ei ole väsynyt.
7597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Löytyi 3 jaetta Raamattu 1992 tekstistä.

Matt. 25:5
   
Kun sulhanen viipyi, heitä kaikkia alkoi väsyttää ja he nukahtivat.

Gal. 6:9
   
Meidän ei pidä väsyä tekemään hyvää, sillä jos emme hellitä, saamme aikanaan korjata sadon. [Sir. 51:30; 2. Tess. 3:13]

2. Tess. 3:13
   
Mutta älkää te, veljet, väsykö tekemään hyvää. [Gal. 6:9]

Äänestä

Täällä silloin tällöin kirjoitellaan kuinka joku muka uskovainen äiti on väsynyt. ** Milloin sellaista on väitetty?

Seuroissa kuitenkin puhujasetä melkein joka puheessa muistuttaa kuinka usko auttaa jaksamaan. Näinhän se on.** Kysys on vain VL uskosta, ei Kristus uskosta, joten kun ei jaksa, se on VL uskon vika.

Siispä väsyneet äidit ovat vain uskonsa menettäneitä. ** Niin varmaan, toivottavastasi e olisi VL usko, ettei mikään pelastava, kuten usko Jeesukseen Herrana. Kamala tilanne, eikö vaan.

On kamala jos usko SRK;hon loppu niin, ei voi enää synnyttää kuudetta kertaa keisarileikkauksella, ja kahdeksatta kertaa kuoleman pelossa, vähästä se uskominen SRK;hon horjuu, aiheesta olet huolissaan.

Heitä ei pidä sotkea uskoviin. Uskova äiti ei ole väsynyt.    ** Ei ainakaan Lestadiolaisiin, eikö niin teurastaja.

Äänestä

niin saatte tuntea todellista huonommuutta. Mutta jos jokaisella olisi niin suuri usko kuin Päivämiehen malliperheillä, ei ketään väsyttäisi yhtään!

Äänestä
  • Pohjois Korean Ilillä enimmäsiellä golf kierroksella 6 Hole onea, kyllä siihen pystyy, jos on oikein uskomassa.

    Äänestä

  • kärpäseksi kattoon. Huh, mitä näenkään!

    Äänestä

Mikäli viesti ei ole provo, osoittaa se ilmeisesti nuoren ihmisen naiviutta. Jahka itselläsi on viisi alle kouluikäistä lasta ja kuudes tulossa, olet kyllä usein todella väsynyt.

Äänestä

He jaksavat tuomita muita vaikka sataviisikymmentä yötä peräjälkeen valvoneena!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oikea usko.... kirjoitti:

Täällä silloin tällöin kirjoitellaan kuinka joku muka uskovainen äiti on väsynyt. Seuroissa kuitenkin puhujasetä melkein joka puheessa muistuttaa kuinka usko auttaa jaksamaan. Näinhän se on.

Siispä väsyneet äidit ovat vain uskonsa menettäneitä. Heitä ei pidä sotkea uskoviin. Uskova äiti ei ole väsynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu