Voiko...

... akaattikotilon terraarioon laittaa
kukkaruukun?
3242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

... itselläni on eikä siitä ole mitään haittaa
ollut. Akaatit menee aina sisälle nukkumaan.

Äänestä
  • ...tuskin siitä kukkaruukusta mitään haittaa
    akaateille on.Vaihtelua kylläkin.Itselläni oli
    joskus akaatteja ja ne ainakin pitivät kyseisestä
    vaihtelusta...

    Äänestä

kannattaa katsoa silloin tällöin onko akaattisi
munineet sinne sisälle: Nehän munivat mieluiten
piilossa, ja ainakin meidän kotiloiden lemppari
paikka on hamstereille tarkoiettu muovinen
hökkeli, jossa on sisällä turvetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kotilo kirjoitti:

... akaattikotilon terraarioon laittaa
kukkaruukun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu