Tupa-Uuno on

Espoolaiselle puoluejohtaja Timo Soinille maaseudun väki on pelkkiä tupa-uunoja.Nyt alkoi Soinin ja perussuomalaisten kannatus lähteä jyrkkään laskuun maaseudulla.
289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

väkeä. Kentän ihmisiä nimittelee tupauunoiksi, karvaperseiksi jne. Kuinkahan kauna nämä heikkolahjaiset tupauunot jaksavat soinin rekeen rahaa kantaa?

Äänestä
  • Soinille näköjään valtiotieteenmaisterina kelpaa vaan akateeminen väki seuraksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rasistinen nimitys kirjoitti:

Espoolaiselle puoluejohtaja Timo Soinille maaseudun väki on pelkkiä tupa-uunoja.Nyt alkoi Soinin ja perussuomalaisten kannatus lähteä jyrkkään laskuun maaseudulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu