Tupauunot pelkäävät ilmiselvästi mamuja? Taitavat pelätä kaikkea muutakin? Ovat nuo tupauunot outo lahko...?
Tupauunot pelkäävät mamuja?
tutkivainen,,,
23493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ulkomaalaisten seurue puukotti kahta miestä Raumalla
15.02.2009 16:14
Kaksi miestä sai puukosta sanaharkan jälkeen lauantain ja sunnuntain välisenä yönä Raumalla. Puukotukset tapahtuivat Valtakatu 3:n edustalla yöllä kello 2.30 aikaan.
Raumalaisella 31-vuotiaalle miehellä oli tullut sanaharkkaa kolmen ulkomaalaisen miehen kanssa.
Yllättäen yksi miehistä oli lyönyt raumalaista veitsellä ylävatsaan oikealle puolelle.
Raumalaisen seurassa ollutta 31-vuotiasta ulkopaikkakuntalaista miestä lyötiin veitsellä yläselkään kahdesti. Hän ei ollut osallistunut kinasteluun.
Tapahtuman jälkeen ulkomaalaisten miesten muodostama seurue poistui paikalta, eikä heitä vielä ole tavoitettu.
Tapahtumapaikalta maasta löytyi tekovälineenä käytetty kääntöveitsi.
Iskuja saaneet miehet toimitettiin paikalta Rauman yhteispäivystykseen eikä heillä poliisin saaman tiedon mukaan ole välitöntä hengenvaaraa.
Tapahtuman silminnäkijöitä pyydetään ilmoittamaan havainnoistaan Rauman poliisille, p. 07187 46100.
eivät pystyneet muuta kuin provosoimaan rähinän ja sitten tulikin jo avuttomille puukkoa?
turvajoukot pitämässä peruSS:n nakkiputkarähisijöiden puolta mamuja vastaan: ?
http://greyfalcon.us/pictures/ss_officers.gif
rauman aikaisia kasvukumppaneita, ku vääräs kohtaa naamasa aukas ja selkääsä sai.
Toi on kotimainen tyhjäpää.
tupauuno, en osaa suomeks väännettyä afroo!
eihän hänen puhettaan ymmärrä vaaleaihoinenkaan?
peruSS:n natsittajille?
Iltalehdessä lisää aiheesta:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200902169093550_uu.shtml
Puukotellaan vaan!
musta on parempaa, menköön maahan missä sitä riittää! Niinkauan kun suomiduunari EI kelpaa tai
haluaa tänne orjia joille maksetaan pelkästä olemisesta enemmän, kuin Suomalaisen työn tekemisestä.
Vähempiki tekee sekopääks, mee merirosvoks!
t. R. Rasisti
Jussi Halla-aho on suomen suosituin, äänestä jussia ja olet itsekkin suosittu voittaja.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1645027
äänestyksen. Mutta kelpaako silti soinille EU-ehdokkaaksi?
Paha aukko ”suomalaisten työt viedään” –väitteessä
Maahanmuuttoon kriittisesti suhtautuvat äänet ovat vahvistuneet internetissä. Uutta nostetta keskusteluun ovat tuoneet blogit ja erilaiset yhteisöpalvelut, kuten Facebook. Keskustelua on omiaan lisäämään myös taloudellisen tilanteen heikkeneminen.
Suomalaisten maahanmuuttokriittisyyden ja heikkenevän taloudellisen tilanteen välillä on ihmeellinen ristiriita.
–Täällä maahanmuutossa nähdään ongelmalliseksi laittomat maahanmuuttajat. Mutta monilla näistä ihmisestä ei ole edes oikeutta tehdä työtä, joten he eivät vie kenenkään työpaikkaa, ulkopoliittisen instituutin tutkija Toby Archer huomauttaa STT:n haastattelussa.
Myöskään paperi- ja metsäteollisuuden työpaikkojen väheneminen ei liity maahanmuuttoon, eikä siten suoraan lisää kriittisyyttä.
–Ne työpaikat eivät mene maahanmuuttajille Suomessa, vaan ehkäpä tehtaille Aasiassa tai Uruguaissa, Archer sanoo.
Taantuman mukanaan tuoma yhteenkuuluvuuden tunne sen sijaan saattaa muuttaa asenteita maahanmuuttajia kohtaan.
–Vaikeina aikoina koetaan, että suomalaisten on puhallettava entistä enemmän yhteen hiileen. Se on positiivinen tunne, mutta sen haittapuolena ovat ennakkoluulot muualta tulleita kohtaan. Meillä on riittävästi ongelmia itsellämmekin, ei meidän tarvitse ottaa muun maailman murheita kantaaksemme, Archer päättää.
Maahanmuuttajiin, eli: miten nähdyt epäkohdat poistetaan?
peruSS-Puolueen lehti ainakin elää omaa elämäänsä todellisen maahanmuuttokeskustelun ulkopuolella. -Vaaditaan keskustelua, mutta ainakaan puolueen virallisella tasolla sitä ei uskalleta tehdä. Outoa.
Musta mies raitilla tai pystykirnun kaatuminen äänekkäästi saavat tupauunoissa aikaan samanlaisen paniikin. Dorkaa!
ovat ihania!!
mustasta makiasta. On siinä kansainvälinen ja ennakkoluuloton poika. YESS!
työpaikat joita persut täytä...............
se hyöty, että persujakin ovat alkaneet työpaikat kiinnostaa (teoriassa?) :D
niin ainakin rahat joilla voitaisiin työllistää lukuisa joukko suomalaisia ja siḱs toisekseen, luuletko sä että somalit töitä tekis vaikka luvan saisivatkin? HÖH
"Musuista
on ainakin 17.2.2009 klo 00.40
se hyöty, että persujakin ovat alkaneet työpaikat kiinnostaa (teoriassa?) :D "
Maakunnan työttömyysaste, sekä keskimääräinen viinankulutus ovat alhaisimpia koko Suomessa. Kyseinen maakunta on myös Perussuomalaisten syntypaikka. Miten sovitat väitteesi yhteen näiden tosiasioiden kanssa?
Luulisi hävettävän ampua väitteissäsi noin pahasti metsään.
Pohjanmaalla (kuten lähes kaikki muutkin puoluekokoukset näköjään pidetään, kun muun Suomen puolueaktiiveille ei anneta mitään arvoa?!), mutta perustava kokous oli kyllä Helsingissä. Perustajina Kari J. Bärlund, Urpo Leppänen (joka keksi puolueen nimen) sekä Raimo Vistbacka. Uusimaa ja Etelä-Pohjanmaa ovat julistautuneet rotupiireiksi 2007, samana vuonna kun Soini tuli Natsiuskoon. -Kertoo vain siitä, että Soini ja Vistbacka suorastaan halveksivat muita piirejä niin puolueen rahankäytössä kuin henkilöpolitiikassakain. Osaavatkohan nuo julkean Natsihenkiset Soini ja Vistbacka edes hävetä?!
Tupauuno kuulostaa sellaiselta joka ei ole koskaan mamua nähnytkään kuin telkkarissa. Saahan sitä pelätä. Itse pelkään aina kun näen huonosti käyttäytyvän sekakäyttäjän ja mieli tekisi piestä, ja mietin rikonko rajat jos kääntyy kovaksi väännöksi. Samoin etnisesti poikkevat huumekauppiaat ärsyttävät. Niitä Euroopan omistajia Helsingissä kävelee kadulla vastaan. Neniin ansaitsisivat.