Soinin mukaan nämä kaverit on puolueelle niitä tupauunoja, joita mahtuu joka puolueeseen. Onkos meidän Juho näitä tupauunoja.
Kotkan Tupauunot
13
775
Vastaukset
- Kotkan persuilla
pääteemoina maahanmuuttoasiat ? Milloin viimeksi olet lukenut esm tällä palstalla Eerolan väittämiäsi tupauuno juttuja ? Kerro nyt kaikille, milloin täällä on kotkalainen persu viimeksi käynyt paasaamassa maahanmuutto-ongelmia ? Kuuluukos Salmiset, Lindelöfit, Häkkiset sun mielestä näihin maahanmuuttotapauksiin ?
Eiköhän nyt kotkalaiset persut ole suurimmaksi osaksi tehneet töitä kotkalaisen demarimielivallan taltuttamiseksi ja sananvapauden edistämiseksi Kymensanomissa ? T. Kokoomuslainen, jolla on samanlaisia ajatuksia kuin tällä Kotkan vahvalla nelikolla.
P.S Edes paikalliset kokkarit eivät saa asioitaan sanotuksi kyseisessä lehdessä ilman sensuuria. Ymmärsitkö ?- juttu on niin,
että moni muu on ennen Juhoa uuno.
- Paikallinen Kokkari
En tuota huomannutkaan että väitin. Olin vain kysyvinäni. Eipä hermostuta suotta. Tupauunot on Soinin mukaan kirjautuneet adressiin, se siitä.
- Asko Karvinen
löydy niin uunoa persua, että julkisesti asettuisi rasistiksi.Mutta tukee nurkantakana naita halla-ahoja.Kysyttäessä: Enhän minä, kuinkas minä.Herran jumala minähän kuulun kirkkoonkin.
- hallitsematon
Asko Karvinen kirjoitti:
löydy niin uunoa persua, että julkisesti asettuisi rasistiksi.Mutta tukee nurkantakana naita halla-ahoja.Kysyttäessä: Enhän minä, kuinkas minä.Herran jumala minähän kuulun kirkkoonkin.
maahanmuutto EI OLE YHDENKÄÄN SUOMALAISEN, EIKÄ RUOTSALAISEN toivelistalla. Meneppä ihan huviksesi tekemään katugalluppia ja kysyt ihan kaikenlaisilta ihmisiltä; nuorilta, vanhuksilta, duunareilta, uraihmisiltä keneltä tahansa, että sallisitko Suomeen hallitsematonta maahanmuuttopolitiikkaa jolloin maahanmuuttajia voisi ottaa niin paljon kuin vain on tulijoita ?
Mene ihan oikeasti kysymään ihmisiltä ja kuulet livenä heiltä itse "nurkan takaa" vastauksia ihan tähän maahanmuutto teemaan.
Vielä lopuksi; on kiva kun työpaikallani on kansainvälisyyttä ja muutamia ulkomaalaisia. MUTTA, jos heitä onkin yhtä-äkkiä koko halla täynnä, niin sitten alkaa ääni muuttua kellossa.
T.kokoomuslainen - jos toivoo
Asko Karvinen kirjoitti:
löydy niin uunoa persua, että julkisesti asettuisi rasistiksi.Mutta tukee nurkantakana naita halla-ahoja.Kysyttäessä: Enhän minä, kuinkas minä.Herran jumala minähän kuulun kirkkoonkin.
Pakolaisystävien pääsevän kotiin. Eiköhän se ole sitä lähimmäisenrakkautta.
- Esko Almgrehn
tässä on totta ainakin puolet:)
http://www.blogger.com/profile/22317769- pitkään
kun on uuno, niin sitten pääsee eemeliksi.
- Juho Eerola
Tervehdys.
Jos tällä nyt viitataan siihen netissä olleeseen "autetaan somaliystävät kotiin" adressiin, niin voin sanoa etten edes kuulu Face-Bookiin. Minulla on paljon ystäviä ihan oikeastikin. Kotkassakin yli 800.
Toisaalta, mitä enemmän on ystäviä, niin sitä enemmän on myös vihamiehiäkin. Ystävät ovat minulle niin arvokkaita, että en jaksa välittää vihamiesten kasvavasta joukosta.
Ps.Mitä pahaa muuten on siinä, että toivoo pakolaisten joskus voivan palata kotiinsa? Aloitin noissa pakolaistöissä suunnilleen 10 vuotta sitten. Silloin oli olettamus, että kun kärhämät kotimaassa loppuvat, palaavat pakolaiset sinne takaisin. Valtiomme jopa maksoi heille rahaa paluuta varten. Moni otti rahat ja palasi, mutta tuli muutaman ajan jälkeen uudestaan pakolaiseksi tänne.- voi..
vittu mitä sontaa
Alkoi vuona 1991, jolloin suomen ensimmäinen tupauuno Mauno Koivisto alkoi auttamaan
Suomalaisystävämme kotiin venäjältä, eilen sattumalta osui tielleni vasta tulleet suomalaiset.
On ymmärtävä että vuosisatojen diasporassa eläneet suomalaiset ovat jotain unohtaneet, josta
yleensä tunnistaa suomalainen, kuten kieli näille ihmisillä suomenkielen palautus oli jo aloitettu
he ovat jo kuukauden oppineet aakkoset.
En tiedä mitä näille ihmisille on taas menty lupaamaan, varmaan ystävällinen vastaanotto, parhaillaan räjähtelevä eläkepommi, työvoimapula jne. eli se sama valhe millä on sumutettu suomalaiset käytetään
edelleen maahanmuuttajien houkuttelemisekseen.
Omasta puolesta toivotan tulijoille menestystä, vaan tähänastiset saavutukset ja edellisten venäjältä
saapuneiden suomalaisten työlistimistä on ollut verrattain heikko.- uunottelee sellaisia
vaikuttajia, että ei luulis olevan varaa. Eipä viitsi tollaiseen edes ottaa kantaa. Senverran paljon olen inkerinmaalaisia tavannut, siellä inkerinmaalla ja Hesassa. Karjalanmurretta puhuvat ihan kivasti.
- Iltalehdestä, että
uunottelee sellaisia kirjoitti:
vaikuttajia, että ei luulis olevan varaa. Eipä viitsi tollaiseen edes ottaa kantaa. Senverran paljon olen inkerinmaalaisia tavannut, siellä inkerinmaalla ja Hesassa. Karjalanmurretta puhuvat ihan kivasti.
Freddy puolustaa sitä Kuusaanmummoa(venäläinen) tänään jopa telkkarissa. Hyvä, Hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1302305
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu292218Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti121579Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett131474Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis701241- 1001145
- 171087
- 90941
Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon19838Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks128822