Kannettavan tietokoneen näppäin hajosi!

Siis ei varsinainen kirjain vaan osa siitä muoviosasta joka on kirjaimen alla. Mistä sellaisen voisi ostaa tilalle ja paljonko maksaa? Siis toisesta muoviosasta hajosi toinen "pidike" joka pitää kulmasta kirjaimen paikallaan! Kone on HP Pavilion DV5-sarjaa. Nyt kirjain on vähän vinossa kun ei ole kunnolla paikoillaan.
131927
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hinta 50€ asennus 50€.

Äänestä
  • tosiaan mistään saa? Kun en tarvitsisi kun toisen sellaisen muovipidikkeen mikä kirjaimessa on. Pystyisi itse hyvin korjaamaan tuon vian.

    Äänestä

  • sariiii kirjoitti:

    tosiaan mistään saa? Kun en tarvitsisi kun toisen sellaisen muovipidikkeen mikä kirjaimessa on. Pystyisi itse hyvin korjaamaan tuon vian.

    takuusta uuden tilalle? Tässä on takuu vielä voimassa.

    Äänestä

  • sariiiii kirjoitti:

    takuusta uuden tilalle? Tässä on takuu vielä voimassa.

    Takuuseen vaan, omassa acerissa sama homma. Vaihtoivat koko näppäimistön kun irtonäppäimiä ei ilmeisesti saa.

    Äänestä

Kos ei takuu korvaa.

Äänestä

Siis miks vitus ei saa noit irtonäppäimistöjä? Viiminen kerta ku ostan läppärin.

Äänestä
  • Miksi kaivat arkistosta ikivanhoja viestejä?

    Äänestä

  • ? kirjoitti:

    Miksi kaivat arkistosta ikivanhoja viestejä?

    Löysin googlella.

    Äänestä

Sen ikivanhan viestin kysymys voi olla ihan asiallinen ja ajankohtainen.
Tuota hakupalkkia tuolla sivun yläreunassa vois käyttää useamminkin.

Äänestä
  • Vanhat eivät todellakaan ole enää ajankohtaisia. Monilla keskustelupalstoilla vanhat viestiketjut lukitaan. Näillä palstoilla ei ja joku vajakki nostaa vanhoja viestejä esiin ja runkkaa, jos joku erehtyy vastaamaan.

    Äänestä

Mulle kävi niin,että kaljaa ruiskahti läppärin näppikselle ja ei skulanu enää..ostin irtonäppiksen ja nyt toimii siten.

Äänestä

No joo muakin kyllä ärsyttää kun täällä on jotain keskusteluja vuodelta 1500eaaaaaaaaaaaaa. ja sitten kun googlettaa jotain asiaa nii aina pomppaa suomi24, päivämäärä 8.2.1654. Ei tosiaankaan kiinosta lukea niin vanhoja asioita, vois joku täällä poistaa vanhat turhat ketjut, mitkä ei ole enää ajankohtaisia. Voi sitten kysyä uudestaan asiaa jos on tarvetta.

Btw, meillä fujitsun läppärissä noitä näppäimitä lähtee oikeen urakalla, on tosin niin kauan käytettykin että on jo aikakin kohta hajoo koko machin, mutta ollaan sitten ilman näppäimiä hyvin se niinkin tomii, siihen tottuu kyllä ja hyvin voi silti kirjottaa jos pari näppäintä puuttuu. Pitää vaa sitte painaa vähä kovemmin niistä puuttuvista kohdista :D

Äänestä

On se hyvä että joku vastaa.
Olen odottanut 2,5v. silmät verestäen..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sariiii kirjoitti:

Siis ei varsinainen kirjain vaan osa siitä muoviosasta joka on kirjaimen alla. Mistä sellaisen voisi ostaa tilalle ja paljonko maksaa? Siis toisesta muoviosasta hajosi toinen "pidike" joka pitää kulmasta kirjaimen paikallaan! Kone on HP Pavilion DV5-sarjaa. Nyt kirjain on vähän vinossa kun ei ole kunnolla paikoillaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu