ostaisin

haluisin ostaa kaksi frettiä tyttöä miel aivan vauvoja viel ja jos jollain on ni molemmat pitää olla erin värisiä mut pistäkää mailia jos tiedätte kenel ois myydä
5298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eivätkös fretin pennut synny kesän tienoilla yleensä, joten voi olla hankalaa saada ihan pieniä pentuja enää tänä vuonna? (tai ainakin luulisin että tarjonta hupenee kovasti)

Luovutusiässä fretin pentu on mun mielestä jo aika iso ja kova hääräämään että voiko sitä ihan pikku vauvana pitää ;) tää nyt oli vaan mun mielipide, saahan niitä sanoa miksi haluaa, mutta ota rauhassa vaan vähä vanhempikin pentu?

Äänestä
  • jepulis keväällä vasta tulee pentuja ja minusta on ainakin mukavempi ottaa se pentuna jolloinka sen saa myöskin helpoimmin opetettuakin.
    Mukava katsella, kun pentu häärää ja keksii kaikennäköstä ja osallistua siihen itsekin mukaan.
    Itse otin Viivin ja Emmankin pentuna. Emmakin ollu todella helppo opettaa ja opettaa sille vähän muitakin temppuja. :)

    Äänestä

  • kyl mulla on semmonen periaate et mä otan kaikki mun eläimet luovutus iässä koska en sitten tiedä mitä se on ed perheessä tehny...

    Äänestä

Vauvoja ne on vaareinakin ;) (ja mummoina).

Äänestä
  • ollakin iästä riippumatta :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vauvat kirjoitti:

haluisin ostaa kaksi frettiä tyttöä miel aivan vauvoja viel ja jos jollain on ni molemmat pitää olla erin värisiä mut pistäkää mailia jos tiedätte kenel ois myydä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu