Mojito?

Brgos

Mikä mahtaisi olla paras rommi mojiton tekoon?

Kaapista löytyy Huracan rommia. Eli melkeinpä sitä Alkon halvinta. Saako tuosta hyvät mojitot? Ja jos ei, mikä olisi parempaa.

4

4002

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mikäpä

      tahansa valkoinen rommi, ainakin Alkosta ostettu, kelpaa mainiosti.

      • miksi???

        Miksipä mojitoon ja moniin muihinkin drinkkeihin laitetaan jäämurskaa? tiedän kyllä siis mikä jäämurskan tehtävä on, mutta eikö jääpalat kelpaa?

        Kotona olisi helpompi tehdä drinkkejä kun ei omista tehosekoitinta, jolla jäät saa helposti murskaksi.


      • ja lihanuijaa
        miksi??? kirjoitti:

        Miksipä mojitoon ja moniin muihinkin drinkkeihin laitetaan jäämurskaa? tiedän kyllä siis mikä jäämurskan tehtävä on, mutta eikö jääpalat kelpaa?

        Kotona olisi helpompi tehdä drinkkejä kun ei omista tehosekoitinta, jolla jäät saa helposti murskaksi.

        Minä teen jäämurskaa sillain että laitan jääpaloja pyyhkeen sisään ja mätkin lihanuijalla ne murskaksi.Mieheni haluaa päästä helpommalla, laittaa kanssa jääpalat pyyhkeen sisään mutta lyö ne etuoven betonirappusiin, niin johan tuli murskaa.


    • sfu8dfewqf

      Ottamatta kantaa Huracan hyvyyteen totean että sekoituksiin kannattaa yleensä käyttää edullisempaa merkkiä - blandikset peittää kuitenkin alkoholijuoman maut alleen. Jokainen tietty juo mitä itse haluaa, mutta ehkä tässä kohtaa voi rahojaan säästää. Luultavasti Mojitossa ei eri rommien eroja juurikaan huomaa, siis. Itse teen grogini tai cocktailini yleensä edullisemmista merkeistä, raakana sitten juon ginin tai viskin (rahatilanteesta riippuen) paremmista merkeistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      118
      5418
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      71
      5158
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      91
      4184
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3640
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3268
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2841
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2317
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      56
      1991
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      42
      1862
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1713
    Aihe