Ken on heistä...

..parempi vaihtoehto?

Pää räjähtää kohta, kun en tiedä mitä tehdä D:

Aloitin noin kaksi vuotta sitten erään kamppailulajin, jota ilman en voisi elää nykyään. Silloin elin sitä aikaa että olin hirveän ujo tyttö, jokapaikan seinäkukka ja ihastuin melkein jokaiseen. Nyt olen paljon muuttunut tuosta, käyttäydyn vapaammin ja erotun joukosta. Niin tavoin kuin ulkonäöllä.
Harrastukseni ensimmäisen puolen vuoden aikana ihastuin kolmeen poikaan, ensimmäinen vaikka "Pekka" on minua vuoden vanhempi, toinen "Harri" ja kolmas "Timo" ovat vuoden minua nuorempia.
Pekka seurusteli tuohon aikaan, olin hetken ihastunut häneen, ja pian ihastus laantui.
Tuli harrastukseemme liittyvä tapahtuma, johon kaikki tulivat. Ihastuin vain hieman Harriin, koska hän oli kerran muutenvain tullut juttelemaan.
Timo tuli juttelemaan useammin, oli mukava ja kohtelias. Tapahtuman jälkeen huomasin että olin tällä kertaa ihastunut häneen kunnolla. Ja olen (kai) ihastunut häneen edelleen.
Timon ja Jukan kanssa minulla on enemmän yhteisiä harjoituksia, ja lähenimme kavereina ajan mittaan. Timon kanssa oli kuitenkin enemmän juttua, ja luulen että tässä vuoden sisällä hänkin olisi pitänyt minusta. Mutta tästä alkukeväästä on tullut jotenkin erilaista. Kavereitahan tässä edelleen ollaan Timon kanssa, mutta viestittelystä on tullut jotenkin liiankin asiallista (=kuin liikemies-asiallista). Ja näin hänet etäältä erään tytön kanssa ennen harjoituksia. Harmittaa etten jäänyt urkkimaan, minkälainen heidän hyvästely oli. Olisin juuri tuona päivänä tehnyt jotain asiaa edistävää, mutta tuon tytön näkeminen pilasi jutun.

Harria näen hieman pienemmissä tapahtumissa, netissä olemme joskus heittäneet juttua ja joka kerta hän on aloittanut. Hän on hieman hulttio-poika, mutta osaa olla myös kunnollinenkin. Hän on pari kertaa kaapannut minut syliin leikillään, ja napsinut hieman ruokaani myös leikillään. Pari kertaa hän ihmetteli kun syön kunnolla ruokaa (olen ihan normaali painoinen). Kerran hän ihmetteli että aionko syödä kokonaisen pitsan yksinäni, ja kun vastasin myöntävästi, hän kysyi että alanko seurustelemaan hänen kanssaan. En vieläkään tiedä oliko tuo vitsi vai kysyikö hän tosissaan, mutta hieman "järkytyin", kun ei kukaan ole ennen kysynyt minulta edes leikillään.
En vastannut mitään, vaan olin hiljaa. En osannut vastata tuohon yhtään mitään, koska pidin hänestä vain kaverina silloin. Olin muutenkin niin ihastunut Timoon. Netissä jutustelu on kuitenkin jatkunut edelleen hänen aloitteesta, ja tapahtumissa nähdään.

Pekka erosi tyttöystävästään puolivuotta sitten. Tuon ajan sisällä hän on alkanut enemmän jutustelemaan kanssani, ja on netissä aloittanut aina ensimmäisenä juttelemaan. Alkanut jotenkin tuntumaan että hän olisi kiinnostunut minusta, mutta pidin häntä aikalailla kaverina, melkeinpä "veljenä". Juttua ainakin menee hyvin kuin olisi "veli".


Pekkaan ja Harriin tunteeni ovat alkaneet kasvamaan, olen ehkäpä alkanut ihastumaan heihin. Timoon tunteet ovat kai laimentumassa, joka kylläkin sattuu sisimässä.

Pitäisikö ottaa riski Timon kanssa, kysyä häntä treffeille, vaikka hänellä saattaa olla tyttöystävä?
Vaiko panostanko enemmän Harriin tai Pekkaan? Taidan olla ihastunut heihin pian yhtä paljon kuin Timoon aikanaan.. Mutta jotenkin tuntuu että Harri vetäisi enemmän puoleensa, ja välillä Pekka. Ja välillä mielessä pyörii toivon pilkahduksia Timoakin kohtaan.

apua...

9

887

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ---

      No on sulla monitahoinen ongelma :-)

      Ota tuo "Harri" -poika pois kuleksimasta. Pizzalla tai ilman.

      Optioita kannattaa olla, mutta jos liikaa vitkuttelee, niin voi jäädä mustapekka käteen. Enkä nyt tarkoita tuota tapausselostuksesi "Pekkaa".

      • Tuohan muistutti aivan kaunareitten rooken touhuja ensin oli ritke, erikki, torne ja taas uudelleen sama.
        Kyllä sun tyttö kannattas vielä pohtia jonkun aikaa noita valintojas ennen ku päätät mitään.
        Entäs jos sitte muutatkin mieltäs jonkun jätkän kanssa, niin saat silloin todella pahaa jälkeä aikaseksi?!Ota etäisyyttä vähäksi aikaa kaikkiin, kyllä sydän opastaa sinua eteenpäin:)


      • aloittaja
        teru84 kirjoitti:

        Tuohan muistutti aivan kaunareitten rooken touhuja ensin oli ritke, erikki, torne ja taas uudelleen sama.
        Kyllä sun tyttö kannattas vielä pohtia jonkun aikaa noita valintojas ennen ku päätät mitään.
        Entäs jos sitte muutatkin mieltäs jonkun jätkän kanssa, niin saat silloin todella pahaa jälkeä aikaseksi?!Ota etäisyyttä vähäksi aikaa kaikkiin, kyllä sydän opastaa sinua eteenpäin:)

        Ikävä kyllä tiedät itsekin sen, että minun elämä alkaa muistuttamaan kaunareita :D
        Vielä pari kuukautta sitten olin selvästi pelkästään ihan kusessa "Timoon". Tunteet Timoon ovat edelleen aika vahvat, ja sattuu ajatella etten voisi koskaan saada vastakaikua.
        Mutta viime aikoina olen kuitenkin alkanut ajattelemaan näitä toisiakin poikia. Tai no olen minä jotenkin alitajuisesti miettinyt "Harria" ja "Pekkaa", mutta nyt tietoisesti.


      • aloittaja
        aloittaja kirjoitti:

        Ikävä kyllä tiedät itsekin sen, että minun elämä alkaa muistuttamaan kaunareita :D
        Vielä pari kuukautta sitten olin selvästi pelkästään ihan kusessa "Timoon". Tunteet Timoon ovat edelleen aika vahvat, ja sattuu ajatella etten voisi koskaan saada vastakaikua.
        Mutta viime aikoina olen kuitenkin alkanut ajattelemaan näitä toisiakin poikia. Tai no olen minä jotenkin alitajuisesti miettinyt "Harria" ja "Pekkaa", mutta nyt tietoisesti.

        "tiedän" eikä "tiedät", ensimmäisessä lauseessa


      • aloittaja kirjoitti:

        "tiedän" eikä "tiedät", ensimmäisessä lauseessa

        Täällä ei auota yhden kirjaimen väärästä sijoittelusta, on tärkeämpiäkin asioita kuten sinun ongelmasi..Hitto alan kuulostamaan jo dr.Phililtä, antakaa anteeksi;)


    • hyvä*

      ei kysyvä tieltä eksy..ja sanoithan sä jos sen itse´kkin ketä eniten ajattelet,Timoa!

    • aloittaja

      nyt se Timo on taas alkanu jutteleen netissä vapaammin, eikä enään "liikemiesmäisesti". Luulen että viime viestissä taisi olla jotain flirttiäkin..
      Taidan varmaankin jo tietää kenet todella haluan :)

      • tietää

        mustasta hevosesta..., jos vaikka jorma hyppäisi syliisi puun takaa, hohhoijaa;)


      • aloittaja
        tietää kirjoitti:

        mustasta hevosesta..., jos vaikka jorma hyppäisi syliisi puun takaa, hohhoijaa;)

        taitaa näköjään olla jo aika lopettaa tänne kirjottelu


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      165
      6400
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      58
      4442
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      3018
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      2947
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1895
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1554
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1516
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      38
      1485
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      33
      1301
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1201
    Aihe