Tänään kansanedustaja Lauri Kähkönen kirjoitti Lieksan lehdessä asiasta ja sitä asiaa ettei kansanedustaja Hoskonen tukenut hänen asiaansa kuten maakunnallisissa hankkeissa on vedetty yhtäköyttä.
Lieksassa aikanaan ihmeteltiin kun meidän hankkeena oli saada rajanylityspaikka Lieksaan mutta silloin kähkönen oli tukemassa Ilomantsilaisia maakuntahankkeessa rajanylityspaikka heille,eikä kehdannut silloin olla eri mieltä.Nyt sitten on katkera Ilomantsin kaverille.
Aivan syytä onkin,siitä asiasta keskustelimme myös keskustan osaston kokouksessa ja muistimme asian kuten sanoin.
Muistan myös tarkoin kun Ilomantsilaiset tulivat Lieksaan kokoukseen kun ministeri Vehviläinen käväisi yrjölätalossa jossa oli kansaa paikalla.
Ounastelin tämän"pitkän häntäni" eli nokkani avulla asioista millä asialla he olivat,aina on ollut olemassa asioiden hoidossa "Juoksupoikia" jotkut voivat kuulua jopa hoviin.MK
Kuhmontie
3
621
Vastaukset
- että osaa olla
Kerma oli kannussa Nurmeshovin pöydällä eilen aamupalaa nauttiessani ja kinkut nätisti vadilla, olipa myös kananmunia sekä kovana että puolikovana.
- Höynäytetty
Laskekaapas montako kautta on Lieksasta ollut oma kansanedustaja laittamassa kuhmontietä kuntoon. Nyt kun ollaan Globaalissa taloudessa, niin naapurikuntien edustajat ovat ruvenneet kantamaan tyhjiä puheitaan sille tielle.
Usein puhutaan matkailun kehittämisestä ja nykyisen matkailun vähäisin vaatimus on ajokunnossa oleva tie tulijan tulla ja menijän mennä. Täällä ei toteudu edes kansalaisten yhdenveroisuus edes kulkuväylien osalta, terveydenhuollosta puhumattakaan.
Ei varmaan riipu puolueesta tänne saatavien palveluiden määrä eikä laatu, vaan tässä näkyy pääkaupunkikeskeinen toimintamalli.
Lieksa liitetään Joensuuhun ja Suomen pääkaupunki täsmäsijoitetaan Mikkeliin, jossa se on ennenkin ollut huonoina aikoina. - Pelkkää peliä
Mitä hyödyttää moittia työtoveria Lieksan paikallislehden yleisönosastossa? Asia olisi tärkeä. Meitä tavallisia kansalaisia naurattaa jo tämä Kuhmontien korjaaminen. Sitä on tosiaan jauhettu jo kymmeniä vuosia, eikä mitään ole tapahtunut. Yksi Hoskosen ääni ei sitä mahtanut kaataa tällä kertaa. Karjalaisen yleisönosastossa tiepiirin toimihenkilö todisti näyttävästi,että Kuhmontietä ei kannata korjata, koska liikennemäärät ovat pienet. No liikennemäärät ovat pienet, koska juuri kukaan ei viitsi ajaa sitä. Kyllä Kähkönen voisi mennä ensi töikseen käännyttämään kyseistä henkilöä.Tällaisesta höpinästä tulee taas oppositiopolitiikka mieleen. Kenties SPD:n opettajatäti on opettanut muutkin syyttelemään päätöinään muita puolueita kaikista tekemisistä. Vastenmielistä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2659975K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1925694Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1675264PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *754901Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot73183Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe02550- 2122479
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122289Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3542042- 221818