Tosiaan 9kk labbisnartullamme on ollut nyt eka juoksu ja alkupvästä nyt n.5vkoa.
Onkohan jo turvallista mennä koirapuistoihin vai tulisiko vielä odotella varmuudeksi...?
Onkohan jo turvallista mennä koirapuistoihin vai tulisiko vielä odotella varmuudeksi...?
Vastaukset 4
Vanhimmat
että lenkeillä poikakoirat olisivat vielä erityisen kiinnostuneita...?
tullut huomattua... koirani on yleensä itse todella sosiaalinen, ollut siis pennusta asti, joten sen puolesta ei ainkaan pysty sanomaan. ja lenkillä ei ole kauheasti tullut vastaan koiria yleensäkään.
Juoksun päättymisestä on siis jotakin pari viikkoa, joten voit mennä puistoon. Mutta kannattaa silti vähän seurailla.Otollisin aika on kyllä jo ohi.
Nartun juoksu kestää noin 3 viikkoa joten ohi pitäis olla.Suosittelen että peset koirasi ennen puistoon menoa.Ei sillä että olisi likainen mutta jos vielä on jotain juoksuajan hajujen rippeitä jäljellä niin saapahan pois.Eipä pojat ole niin kiinnostuneita ja saat itse mielenrauhan.Monet urokset reagoivat juoksunarttuun jopa pari viikkoa ennen ja jälkeen juoksun alkamisen ja loppumisen.Pojat ovat tarkkoja nenästään.Hauskoja ulkoiluretkiä.