Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

skandaali Kaarinassa

Mies tekeytyi koiraksi ja vei kaarinalaisen liikemiehen rahat 214 €. Kaarinalainen liikemies törmäsi netin koirapalstalla toiseen mieheen, mikä tekeytyi koiraksi ja lupasi suuhoitoja tälle kummalliselle liikemiehelle, koiramies onnistui huijaamaan kaarinalaisen liikemiehen kaikki rahat väittämällä tarvitsevansa rahaa koiran ruokaan, huijaus jatkui viikkoja, tiettävästi miehet eivät tavanneet kaarinalaisen liikemiehen sinnikkäistä yrityksistä huolimatta ja suuhoidot jäi saamatta. Ruotsin poliisi tutkii asiaa palmen murhan selvittelyn lomassa.
141020
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

must tuntuu et pilkkaat kaarinalaisia saatana sika

Äänestä
  • tossa pannaan kaarinalaisia halpaan, itse en olisi mennyt halpaan, olisin maksanut vasta jälkeen päin, aina noita hyväuskoisia löytyy

    Äänestä

En ole vieläkään saanut täyttä tyydytystä kaikista lupauksista huolimatta?
Halusin paimenkoiralta suuhoitoa (paikkaus), mutta tää huijari ilmeisesti vetää kaikki rahat välistä! Henkilökohtaisesti en tiedä onko huijari siis koira vai "isäntä"?
Kaarinan polisivoima on kutsuttu apuun, mutta hänkään ei vielä osannut kommentoida muuta kuin "kadut on saatava puhtaiksi"!
Annoin hänelle kakkapusseja...

Äänestä
  • jos kerran luvataan suu hoitoja vaikka koirana, niin kyllä niitä on annettava, vaikka oltaisiin millaisia huijareita hyvänsä

    Äänestä

Oliko huijattu mies sama joka luki hauvalehtiä työpaikallaan ja räpläsi itseään?

Äänestä
  • valittu jopa vuoden rentoranteeksi ja porttikielto useille koiratarhoille liiallisen läheisen kanssa käymisen koirien kanssa vuoksi, hauvat mielessä koko ajan

    Äänestä

ko. huijatuksi tullut liikemies on ruotsin puolelle, tarkoitus on varmaan se, että siltä huijataan vielä kruunutkin

Äänestä

että nyt on löytynyt suihinottavan koiran siasta jeesus, kaikkea sitä kuulekin

Äänestä
  • Outoa sakkia nuo Kaarinalaiset? VANHA KAARINALAIS HOMOJEN KÄYTTÄMÄ SEKSILEIKKI:Toinen homo panee toista perseeseen ja molemmat kummastelee et kumpi on kumman sisällä! Paikkakunnalle on myös Ruotsin suunnasta rantautumassa uusia ns.koiran hännän ylhäälläpito laitteita ,jokainen voi itse päätellä mihin tarkoitukseen?

    Äänestä

  • Stokiksen kundi kirjoitti:

    Outoa sakkia nuo Kaarinalaiset? VANHA KAARINALAIS HOMOJEN KÄYTTÄMÄ SEKSILEIKKI:Toinen homo panee toista perseeseen ja molemmat kummastelee et kumpi on kumman sisällä! Paikkakunnalle on myös Ruotsin suunnasta rantautumassa uusia ns.koiran hännän ylhäälläpito laitteita ,jokainen voi itse päätellä mihin tarkoitukseen?

    eihän sitä joka kerta voi arvata kuka poraa perseeseen

    Äänestä

  • että ruotsin kruunut menee koiramiehen sijasta uskovaisille?

    Äänestä

se koiramies on onnistunut houkuttelemaan kaarinalaisen liikemiehen Suomeen joulun viettoon kukkakummun koiratarhaan!

Äänestä

on varmaan ollut vaikea, jäihän rakas koira ja mies tukholmaan jouluksi, mutta kohta helpottaa, kun pääsee takaisin rakkaitten luo, ties vaikka jos jo oltaisiin

Äänestä

taitaa olla turunpojalla levoton yö tiedossa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päivän lööppi kirjoitti:

Mies tekeytyi koiraksi ja vei kaarinalaisen liikemiehen rahat 214 €. Kaarinalainen liikemies törmäsi netin koirapalstalla toiseen mieheen, mikä tekeytyi koiraksi ja lupasi suuhoitoja tälle kummalliselle liikemiehelle, koiramies onnistui huijaamaan kaarinalaisen liikemiehen kaikki rahat väittämällä tarvitsevansa rahaa koiran ruokaan, huijaus jatkui viikkoja, tiettävästi miehet eivät tavanneet kaarinalaisen liikemiehen sinnikkäistä yrityksistä huolimatta ja suuhoidot jäi saamatta. Ruotsin poliisi tutkii asiaa palmen murhan selvittelyn lomassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu