E-pilleirestä ja roasta

Oon syäny Diane Novaa nyt jonkun aikaa, ja Roaccutania samaan aikaan, ja polttanu. Sitä ei vaan voi lopettaa.. :(
Mutta miten kauan menee että roaccutan rupee auttaan?
Ja nouseeko se paino oikeesti ku syö nuita pillereitä, vai vasta sen lopettamisen jälkeen???
Apua, pelottaa.
1308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulla Roaccutan alkoi vaikuttaa ehkä noin kuukauden tai kahden popsinnan jälkeen.

Ja mitä tulee siihen lihomiseen niin ei se ole mikään laki että paino nousee kun syö pillereitä. Minulla ei ole vaikuttanut painoon mitenkään.

Tuota tupakoinnin lopettamista kannattaisi kyllä harkita vakavasti. Tunnen erään n. 25-vuotiaan jolle oli muodostumassa tromboosi, eli verenhyytymä, pohkeeseen. Että ei se tromboosilla pelottelu ihen turhaa ole. Siitähän saattaa muodostua suurempikin ongelma jos se hyytymä kulkeutuu vaikkapa aivoihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttönen kirjoitti:

Oon syäny Diane Novaa nyt jonkun aikaa, ja Roaccutania samaan aikaan, ja polttanu. Sitä ei vaan voi lopettaa.. :(
Mutta miten kauan menee että roaccutan rupee auttaan?
Ja nouseeko se paino oikeesti ku syö nuita pillereitä, vai vasta sen lopettamisen jälkeen???
Apua, pelottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu