Minä itken sen maan puolesta jonka rakastan kaikkine hyvineen ja pahoineen, se maa on suomi
se on suomalaisten maa jossa minä olen saanut olla vieraana jo pitkän ajan.
Pitäkää tämä hieno maa suomalaisena suomalaisille toista maatta ette tule saamaan tämä on ainutkertainen tilaisuus pitäkää siitä kiinni.
asiaan
11
501
Vastaukset
- pilaavat suomen
ei mene 50 vuottakaan kun venäläiset vaativat itä-suomea liitettäväksi Venäjään koska siellä on niin paljon venäläistem loma-asuntoja. Samoin kävi Karjalalle. Kyllä suomalaisille riittää tietenkin uudenmaan kokoinen tynkä-suomikin. Kaikki suomalaiset ovat nimittäin siihen mennessä muuttaneet pääkaupunkiseudulle.
- Siisä se on
perussuomalasiten "maahanmuuttokriitikoiden" tosiasiallinen sanoma.
Joten onkin aiheellista kysyä, milloin wonterghem pakkaa laukkunsa ja häipyy sinne mistä on tullutkin? - Aitosuomalainen kantaotus
Isoisäni ajoi natsit aikoinaan maasta ja nyt on minun vuoroni ajaa ulkomailta tulleet rasistit sun muut sisulaismieliset vihanlietsojat huitsin helvettiin maata pilaamasta. Yksikään Vlaams Blokia mielistellyt vieras ei ole maahani tervetullut ja tuollaiset sekasikiöt ymmärtävät toivottavasti poistua maastani jonne eivät ole edelleenkään tervetulleita.
- suomalaiset
kun käänsivät aseensa saksalaisia päin ja ryhtyivät hännystelemään venäläisiä.
Siinä kaveri ja uskollinen liittolainen jätettiin heti tiukan paikan tullen.
Eli vaarisikin oli kusipäinen raukka. - isoisäsi
olette pelkkiä punikkeja,maanpettureita,ja vasemmisto sikoja....sinä voisit painua vittuun Suomesta ja viedä koko punaisen sukusi mukana.
- Pohjois-Suomeen
suomalaiset kirjoitti:
kun käänsivät aseensa saksalaisia päin ja ryhtyivät hännystelemään venäläisiä.
Siinä kaveri ja uskollinen liittolainen jätettiin heti tiukan paikan tullen.
Eli vaarisikin oli kusipäinen raukka.Siellä meni aika monelta suomalaiselta koti ja henki kun natsitoverisi polttelivat Suomea.
Valokuva natsi-isäsi hävittämästä Rovaniemestä:
http://www.metsapirtti.net/artikkelit/penttiahtiainen/jankajaak/janka57.jpg
Tuollaista tekivät Suomelle nämä Timpan hyysäämät natsiloiset. - lappiin asti
Pohjois-Suomeen kirjoitti:
Siellä meni aika monelta suomalaiselta koti ja henki kun natsitoverisi polttelivat Suomea.
Valokuva natsi-isäsi hävittämästä Rovaniemestä:
http://www.metsapirtti.net/artikkelit/penttiahtiainen/jankajaak/janka57.jpg
Tuollaista tekivät Suomelle nämä Timpan hyysäämät natsiloiset.mennä, mutta raukkamaista vaariasi voisin mennä panemaan perseeseen.
- epä-yllätys
lappiin asti kirjoitti:
mennä, mutta raukkamaista vaariasi voisin mennä panemaan perseeseen.
Sisulaiset on homoja.
- jääneet toiseksi
isoisäsi kirjoitti:
olette pelkkiä punikkeja,maanpettureita,ja vasemmisto sikoja....sinä voisit painua vittuun Suomesta ja viedä koko punaisen sukusi mukana.
..kun miehestä otetaan mittaa. Aika raukkamaista sakkia ovat - pullistelevat vain pienemmilleen. Kun tulee oikea mies vastaan, otetaan pätkälaukka ja ripulipaskaa rutisee housut täyteen. Hyh-hyh, eihän sellaiseen natsipaskaan viitsi edes käsiään liata.
Kysyy oletko idiooteja? Minä flaami hän valooni.
Suomessa löytyy yhteinen sävel.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän622858Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h1262541Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli21789Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on81772Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi171544En tiedä mitä olet mulle
Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa601429Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.
Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.3201387On mullakin
Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi711164- 221131
- 811091
