Geen levyt

geegertsi

Moi, mikä geen levyistä on paras. Olen kuunnellut niitä vähän ja se on ollut ihan kivaa ja en vielä muista mitä levyä viimeksi kuuntelin, Olikohan se se eka levy vai viimeisin.

Gee on tosiaan tehnyt kaikki levybsä hyviksi ja olen katsonut kunnaikseni kuunnella niitä aivan omassa rauhassani kotini lämmössä takan ääressä.

Cd-levysoittimen olen myös ostanut juurikin sen takia, että voisin kuunnella näitä geelevyjä tällä soitttimellani joka tosiaan on ostettu vantaan kuninkaalan s-supermarketista ja samalla kertaa ostin myös levyn nimi ole loiri, vesa-matti: lapin kesä ja muita valittuja helmipalasia veskun uran varrelta.

Olen siis investoinut omaa aikaana ja aikaansaanut pikkugeenkuuntelua oman asuinkiinteistöni huonetiloissa, joissa olen myös vastaanottanut ystäviäni ja henkilökohtaisia lähhenkilöitäni ja tutustuttanut heidät kuuntelemaan musiikkia joka on ollut heidänkin mielestään jopa jos oikein sanoisin niin kaihomieleistä ja mieltä ylentävää näinä helmikuun kylminä pakkasiltoina, jolloin hanget hohtavat kauneuttaa aamun kajossa idässä.

0

654

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

        Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
        Maailman menoa
        189
        11235
      2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

        Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
        Maailman menoa
        92
        10672
      3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
        Maailman menoa
        235
        6110
      4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

        Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
        Maailman menoa
        181
        4920
      5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

        Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
        Maailman menoa
        131
        3406
      6. Pystyisitkö olla

        Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
        Ikävä
        172
        3395
      7. L/OVER ikuisesti minun

        Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
        Ikävä
        40
        2223
      8. Mitä voisit miehenä tehdä?

        Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
        Ikävä
        300
        1792
      9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

        Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
        Työ ja opiskelu
        6
        1630
      10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

        Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
        Tv-sarjat
        16
        1544
      Aihe