Jestas että on

ei sydänvaivoja

Suhonen tyhmä....Puhdas pommi ja sitten itketään. Luistelis savinainen pää ylhäällä ettei satu... Hyvä vaan että oppii pitään kuuppas ylhäällä.

6

355

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Stamina21

      En nähnyt tilannetta mutta jos kaverilta mahdollisesti murtuu nenä ja aivotärähdys kanttuvei niin olisko mahdollista ettei ollut puhdas?? Aivotärähdyksiä sattaa mutta miten helvetissä nenän murrat?

    • Kolehmainen kärsiköön tekon...

      Kyllä on outo näkemys tuo edellisen kirjoittajan teksti. Taitaa olla suoraan Hamelinnan sikakatsomosta.

      Kolehmaisen teko oli täysin tahallinen ja suunniteltu päällekarkaus ja törkeä päähän kohdistunut taklaus. Ymmärrän oikein hyvin Suhosen suuttumisen asian johdosta.

      Sm-liigan kannalta on todella sääli, mikäli tuosta ei tule pelikieltoa vähintään loppukaudeksi. Ja uskon, että se olisi myös Kolehmaisen osalta hyvä asia, koska tuon törkeyden jälkeen jätkä on vapaata riistaa kentällä kenelle tahansa joukkueelle ja vastustajalle, ainakin mikäli hän ei kärsi tekonsa johdosta asiaan kuuluvaa rangaistusta. Eikä elo tule kentän ulkopuolellakaan varmaan olemaan helppoa. Kannattanee katsella iltaisin taakseen ettei tule yllätyksiä. Tuskin tuo Lappeenrannasta kotoisin oleva nutipää pystyy edes itsensä kanssa elämään tekonsa jälkeen, varsinkin jo Ässien Savinaiselle tulee jotain pysyviä seurauksia. Mielestäni asia ei kuulu enää edes sm-liigalle, vaan teko vaatisi jopa rikosoikeudellisia seuraamuksia.

      • Gold Hammer G2

        Kolehmaisen kannattaa miettiä tekosiaan, sillä pesäpallo kausi lähestyy...


    • Ärsytetty Ässäkannattaja

      Voi vittu. Kolehmaisen luuserilla ei ollut mitään muuta tarkoitusta kun teloa. Tuli täydellä vauhdilla kädet ylhäällä ja nosti vielä kyynärpäätä ylös. Mieti jos itselle tekis joku näin. V-M:llä on ilmeisesti nenä murtunut ja lisäksi poskiluu murtunut ja yläosan hampaista osa heiluu. Hei mieti nyt hieman. Puhdas taklaus. Painu helvettiin lässyttään. Lisäksi käy katsomassa nelosen sivulla tilanne miten Savinainen tärisee tilanteen jälkeen. Ainut mille itse annan kiitosta oli Hpk:n lääkäri. Teki oikein kun laittoi niskatuen Savinaiselle. Muuten olis voinut käydä todella pahasti.

      Tuomarit voi painua helvettiin. Neljä tuomaria ja kukaan ei nää mitään. Erotuomaritarkkailijan kommentti oli että Savinainen sai aivotärähdyksen kun putos jäähän.

      Naurettavaa toimintaa ja sinä vielä puollat.

      • Knightclub

        Mestisporukan miehiä itkettää, kun ei tikku-ukot pysy kasassa. Säälittävää vollotusta. Ihan oikee tuomiohan se oli. Kun kyyryssä mennään seinustoilla naama laitaa kohden, niin tietäähän sen tuloksen. Ässät on suomen surkein joukkue ollu jo monta vuotta, eikä siitä tolla lässyttämisellä yhtään parane. Siel ei oo tehty mitään oikein ainakaan 20 vuoteen. Koittaisitte nyt edes hoitaa tää kausi loppuun. Ens kaudella te pelaatte mestiksessä, jos teil on varaa olla edes siel. Tulkaa ritarihalliin uudestaankin torpattavaks. Kyllä pisteet kelpaa. HAAAHAAAHAAA! Dorkat.


      • hämeenlinnassakin
        Knightclub kirjoitti:

        Mestisporukan miehiä itkettää, kun ei tikku-ukot pysy kasassa. Säälittävää vollotusta. Ihan oikee tuomiohan se oli. Kun kyyryssä mennään seinustoilla naama laitaa kohden, niin tietäähän sen tuloksen. Ässät on suomen surkein joukkue ollu jo monta vuotta, eikä siitä tolla lässyttämisellä yhtään parane. Siel ei oo tehty mitään oikein ainakaan 20 vuoteen. Koittaisitte nyt edes hoitaa tää kausi loppuun. Ens kaudella te pelaatte mestiksessä, jos teil on varaa olla edes siel. Tulkaa ritarihalliin uudestaankin torpattavaks. Kyllä pisteet kelpaa. HAAAHAAAHAAA! Dorkat.

        kuuluisi poru jos makkost vedettäisi tahallisesti nenää ja tuomarit ei antaisi mitään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      312
      3655
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      29
      2016
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      44
      1646
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1491
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      96
      1280
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      144
      1191
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1074
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      95
      1032
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      212
      867
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      787
    Aihe