katselin

60 luvulla pikilinnan toisesta tornista kakoputkella
maisemia.siellä on luukku joka aukeaa sorsapuistoon
päin.rakensin sinne jonkin sortin istuimen vieläkö mahtaa jakkara olla paikallaan.
1126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sulla oli varmaan ihan kivaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pikkupoikana kirjoitti:

60 luvulla pikilinnan toisesta tornista kakoputkella
maisemia.siellä on luukku joka aukeaa sorsapuistoon
päin.rakensin sinne jonkin sortin istuimen vieläkö mahtaa jakkara olla paikallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu