Morjens kaikille!
Olen 24-vuotias vaalea harjaksinen, kaunis omasta (äidin...mielestä) leijona nainen. H-tajua löytyy (musta & sarkastinen menee myös, mutta EI juntti huumori).
Tykkään myös kokeilla uusia juttuja ja asioita ja herätä iloisin mielin uuteen päivään. Päivästä tulee ihan erityisen ihana jos rakkahin aurinkokin vielä pilkahtelis taivaalla..
Tykkään JA haluan osoittaa kiinnostukseni kiinnostuksen kohteelle.. jonka seurauksena useimmat miehet menevät (paniikkiin?!?) ts. lähtevät karkuun..
Olen erittäin intohimoinen ja seksi on todella tärkeää. Tykkään antaa sekä saada. Läheisyyttä pitää olla..MUTTA en haluaisi, että kukaan olisi riippuvainen musta.
Lisäpisteitä tulee, jos kumppani osoittaa olevansa edes hitusen mustasukkainen musta.. mähän en tietystikään ole kenestäkään mustasukkainen (näin ainakin kaikille väitän...) tosiasiassa riittää, että näenkin jonkun muun olevan kiinnostunut samasta kuin minä..
Tykkään itse flirttailla miespuolisille heti kun toinen kääntää selkänsä.. en tarkoita kuitenkaan pettämismielessä. Lähinnä vain siksi, että haluan tällä tavalla todistaa itselleni, että vieläkin olen se "yksi ja kaunis ja ainoa" ja ottajia riittäis..kröhöm! pönkittää ihan vaan VÄHÄN mun itseluottamusta... *slurps*
Haluan dramatiikkaa elämääni tasaisin väliajoin, vihaan "tappavan tasaista arkea päivästä-toiseen, viikosta-viikkoon, kuukaudesta-kuukauteen" ja osaan kyllä järjestää dramatiikkaa. Elän rakkaudesta & tunteista.
Ja nyt itse asiaan. (helvetisti tuli tekstiä ja vasta nyt siihen ongelmaan) sorry!
Siis. En oikein tiedä uskoako vaiko ei horoskooppeihin ja niiden "rakkaushoroskooppeihin", mutta. Noiden mukaan leijonanaiselle sopisi kaikkein parhaiten:
Ykkösenä tietysti leijonalle on muka leijona.. :) pitääkö paikkansa?
itse en tiedä, kun en ole koskaan saanut ketään leijona urosta kiinni, tai sitten hän ei ole saanut mua..
sitten muut "Parhaat" vaihtoehdot..
2. Kaksonen...rakkaus polttavaa..seksissä ilmiliekit?!
3. rapun kanssa sama.. rakkaus polttava, seksissä ilmiliekit..
4. ja jopa Neitsyen kanssa olis tuo sama...
Jaah.. enpä oikein usko..
Kokemuksia mulla ei ole noista MISTÄÄN merkistä. useimmiten olen saanut saaliikseni Skorpionin.. ja tällä hetkellä Kalat.
Joten, miten on ladys & playboys teidän systeemit menneet kyseisten merkkien kanssa?
BTW. Seksi kalan kanssa on aivan M-A-H-T-A-V-A-A (ainakin mun kohdallani) ;) mutta muuten on aika "tappavan tasaista arkea.. ilman niitä mun dramatiikka/teatteri-kohtauksia" :)
Kiitos.
Apua Leijona...
5
1146
Vastaukset
- eli?
kaksoset = joksus liian vilkas ja salaperäinen ,toimii vaan jos on jotain hyötä toiseta hänelle itselleen.
rapu= huumorintajuisia ja mukavia rapumiehet ovat ,kantsii tutustua paremmin.
neitys= nhhäää..harvoin kolahtaa kunnolla ..ehkä ystävänä toimii paremmin.
leijonamies = liian kova selittämään ,hermostuttavaa kun ei saa suuvuoroa.
parhaimmat ovat olleet vaaka-mies ja oinas-mies ....jotenkin vaan tunnetasolla samalla aaltopituudella.- Leijonanaaraalle
Jousimies-mies! Aivan ihana, seksi on taivaallista ja miehen luonne on ihanan kesyttämätön! Miinuksena myös tuo kesyttämättömyys, ja se, että jouskarimies ei välttämättä ole uskollisinta plaatua. Mutta suosittelen lämpimästi! Mä tykästyn aina jousimiehiin, tokikaan en mitään horoskooppimerkkiä ekana kysele, mut aina paljastuu sit jossain vaiheessa jouskariksi. Ihania miehiä ;D
- Leona
ovat olleet Leijona- ja Skorpioni-suhteet. Leijonamies on parhaimmillaan upea kumppani, mutta joskus kaksi suurta persoonaa vaan ei tahdo mahtua samaan tilaan, joka tietenkin on pitemmän päälle hankalaa. Skorpionimies taas tarjosi seksuaalisesti kaiken, mistä nainen voi uneksia, mutta sitoutumisen kanssa oli vähän niin ja näin. Olen naimisissa Jousimiehen kanssa, ja täytyy sanoa, että suhde toimii joka tasolla erittäin hyvin. Mies kykenee antamaan sopivasti tilaa silloin kun sitä kaipaan, palvoo ja hemmottelee minua (sitähän Leijona-nainen kaipaa aina) ja pitää kurissa silloin, kun sen aika on. Kaiken kaikkeaan IHANA mies!
- Kalat36nainen
on aina ollut se Leijona Suurena Rakkautena mutta nyt tuli Skorpioni ja vei ...;) Se vaan osaa.
- Kalat36nainen
Kyllä Kyllä.Itselläni on 10 vuotta ja 2,5 vuotta kestäneet suhteet takana Leo miehiin ja Seksi oli ... No, silloin lostavaa ja toinen niistä on mun Paras Ystävä edelleenkin ;) Joten vaikka kala/Leijona yhdistelmää ei ikinä suositella toisilleen niin anna palaa vain sen kalasi kanssa :D Käsittämätön kemia löytyy näiden kahden välillä eikä sitä ikinä unohda... Mutta siihen se jää ja nyt keskityn skorpioniin, kaksin verroin haastetta, kaksin verroin seksiä, tuplasti enemmän tunnetta kuin Leijonan kanssa. Helmi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 204814
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni861742Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2881592Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä741554Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2561428Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1351177Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121170Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041109Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi661058- 931054