suljetaan sarjasta loppukaudeksi, ja korvauksia Ässien palaajalle 100 000 € kivusta ja särystä, niin loppuu se sian pelaaminen.
Toivottavasti
14
876
Vastaukset
Tissiposkien porukka!!!!!!!!!!!!
Katsotaan Porissa pysyykö Kolehmaisen pyykki!!!!!!!!!!!!!!!!!- Knightclub
MÄ HALVEKSIN TEITÄ PORILAISET HAHAHAHAHAHA. SURKEUDEN MAKSIMOINTIA. TAITAA OLLA PELAAJATKIN HALPATUONTIA KIINASTA, KUN EI NE KESTÄ.
- ITKEE TAAS
Muistellaanpas hieman tuurihopeakautta. Ässät torppasi useamman vastuntajan avainpelaajan sairastuvalle. Borilainen yleisö taputti ja juhli. Sitten Komarovia ajettiin hieman rajummin. Borilaiset itkee ja parkuu.
Ja nyt sama juttu. Kun borilaiseen hieman koskee, niin alkaa hirveä parku. Uhoavat kyllä, mutta tosipaikan tullen ovat vain itkeviä ämmiä.- sairastuvalle torpatuista
suurin osa koki ihmeparantumisen raportin lähettämisen jälkeen ja ilmaantui seuraavaan peliin täysin kunnossa. Tuo kyllä asettaa tuon "itkeviä ämmiä"-lausunnon outoon valoon.
- Knightclub
sairastuvalle torpatuista kirjoitti:
suurin osa koki ihmeparantumisen raportin lähettämisen jälkeen ja ilmaantui seuraavaan peliin täysin kunnossa. Tuo kyllä asettaa tuon "itkeviä ämmiä"-lausunnon outoon valoon.
SELISELI...SELISELISELI. VOI VITTU MITÄ PORILAISPASKAA. MESTIKSEEN MARS!
- oivoi
Knightclub kirjoitti:
SELISELI...SELISELISELI. VOI VITTU MITÄ PORILAISPASKAA. MESTIKSEEN MARS!
VOI VITTU,MITÄ HÄMEENLINNALAISPASKAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kannattaisi ottaa kypärä pois päästä ja katsoa niillä pikku killisilmillä totuutta silmiin.
HPK putoaa heti ensimmäisellä kierroksella,voivat sitten porukalla etsiä pajunkissoja.Ei niistä muuhun ole,eikä koskaan tule olemaan. - Knightclub
oivoi kirjoitti:
VOI VITTU,MITÄ HÄMEENLINNALAISPASKAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kannattaisi ottaa kypärä pois päästä ja katsoa niillä pikku killisilmillä totuutta silmiin.
HPK putoaa heti ensimmäisellä kierroksella,voivat sitten porukalla etsiä pajunkissoja.Ei niistä muuhun ole,eikä koskaan tule olemaan.No ässien pleijarit? Kuis ne mahtaa mennä...HAAAHAAAHAA. Ei oikein osu noi sun vetos. Taitaa olla tiukka paikka edelliselle kirjottajalle toi Mestikseen mars!!! Mä halveksin teitä porilaiset.
- nostaa käden
ennen osumaa ?
Tulkitaan VARMASTI kyynerpäätaklaukseksi eli tahalliseksi vahingoittamiseksi
nyt puhutaan vastustajan kunnioittamisesta
uskallan väittää että 8-10 peliä pelikieltoa sakko / palkan jäädytys edessä
seuratkaa sm-liigan sivua ja sieltä kurinpito-saraketta , varmasti tänään tapahtuu jo asian tiimoilta
http://www.youtube.com/watch?v=4LutR3mFIF4- ihmemies
tuo muukkonen, aivan puhdas kaunis taklaus, mutta antaa sitten pelikiellon, miten se selitetään? Kas Lukon pelaaja sai kahden ottelun pelikiellon!
- jonakin päivänä
ihmemies kirjoitti:
tuo muukkonen, aivan puhdas kaunis taklaus, mutta antaa sitten pelikiellon, miten se selitetään? Kas Lukon pelaaja sai kahden ottelun pelikiellon!
vain tähtiä näkyy
... jonakin päivänä ...
pidä "poika" pää pystyssä
juuri näiden takia tapahtuu joissain peleissä vielä aikoja eteenpäin ns. käskyttämisiä
kaikki kunnia siitä apelle - uskallusta on
väittää jotain mitä todellakaan puhtaasta taklauksesta ei voi antaa.
Silkkaa tyhmyyttä antaa edes yhtä peliä.
Sääli että savinainen loukkantui mutta kiekko on kiekkoa. Välil käy noin.
- <<<<
TOIVOTAAN ETTÄ EI KERHO SAISI JATKAA SARJASSA PITKÄÄN
- perunaaaaa
ööööörrrr homoooo ööörrrrr
- <<<<<
TOIVOTAAN ETTÄ HPK ILAHDUTTAA KANSAA PITKÄÄN
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2452811Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell31574- 1011164
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1231141Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581015Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531012- 64974
Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717927- 63861
- 132858