Onko nokialla muita tahoja kuin ketolanmäki ja sato jotka tarjoo vuokra-asuntoja? Entä uskaltaako ketolanmäen asuntoihin muuttaa? onko kuinka rauhallisia taloja?
vuokrakämppiä
eisato
3646
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
On ne rauhallisia kaikki, ihmiset vain joskus voivat aiheuttaa häiriötä. ...muuta vain rauhassa.
Ketolanmäen talot ovat huonokuntoisia ja kiinteistöhuolto sitäkin huonompaa. Suosittelen vuokraamaan asunnot yksityiseltä. Hyviä seurantakohteita ovat Nokian Uutiset (lähes joka lehdessä on vuokra-asuntoja tarjolla) ja oikotie.fi:stä löytyy useita vapaita vuokrakohteita.
Niitten kämpässä asun Hinttalankadulla... Ainoa, mikä täällä on rauhatonta, on mopoilijat kadulla lumettomaan vuodenaikaan.
Missä tahansa voi olla rauhatonta, minkä tahansa vuokranantajan talossa ja myös omistusyhtiöissä. Saman talon yhdellä puolella voi olla rauhallista ja toisella rauhatonta. Saton asunnossa aikoinaan ainoa mikä häiritsi oli yhden naapurin räksyttävä koira, nekin muutti sitten pois.