Eli onko näin niinkuin olen ymmärtänyt, eli kyseisessä koneessa ei ole jakopäänhihnaa vaan ketju? Osaako kukaan sanoa arviota 120tkm huollon hinnalle?
Accord 2.4i vm 2005
kuski vaan
52039
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itellä oli juuri 100tkm huolto vaihdelaatikko öljyjen vaihto (automaatti) makso vianoorilla 220 vantaalla.
hinnat heittelee aika paljon..joku nyrkkipaja pyysi 350€ tosta huollosta. :D
Mut siinä 120tkm huollossa oli jotain muutakin...jarrunesteiden vaihtoo ja tommosta mut eipä ne kait paljoo maksa lisää. :)
eli ketjulla on tämä auto,itsellä samanlainen!!
Ihtellä makso 120000 km n huolto 750€ ilman lisätöitä. Tämä siis jyväskylässä.
eli onkos 05 vuoden 2.0i sportissa ketjulla vai hihnalla jakopää??
Accordin 100tkm huoltoon kuuluu venttiilien säätö. Eli 220 Vianorilla ei tainnu tätä sisältää. Tää on just tätä kun kaikki persaukiset käyttää huollossa muualla kuin merkkiliikkeessä. Huollot tehdään päin helvettiä ja sit mennään vinkumaan että takuuseen pitäis saada sitä ja tätä. Kannattaa varmaan ne takuutkin kysyä Vianorilta tai muilta nyrkkipajoilta. T: AINA AUTONSA VEHOLLA HUOLTAVA ! ! ! !