Kyllä me jouskarit ollaan myös hosopellejä, lyhytjännitteisiä ja nopea liikkeisiä. Joskus tai useinkin siitä on enemmän harmia kuin hyötyä. rakkaudessa se oikea saatta livahtaa hätäisen luonteen takia läpi sormien, kun ei malteta katsoa loppuun saakka. Että onhan meissä näitäkin puolia, mutta kuka sitä nyt ekana huonot puolensa tapetille nostaa. Mutta muuten ihan leppoisia immeisiä. Kannattaa kurkistaa jouskarin naamion taakse. :)
jouskari
4
950
Vastaukset
- sanoit rehellisesti
Turhat kehumiset ja retostelut pelkkää sanahelinää.
Riisuit naamion niin minäkin teen, ollaan oikeita jouskareita.
Elämä suujuu leppoisasti,turhat kehut paistaa läpi
hyvänkin naamion. - ..................
mut toisaalta voipahan itsellen nauraa sit jälkikäteen. Minulla ainakin useampi "se oikea" varmasti livahtanut, kun ei millään jaksa tuumailla ja odottaa, koska toinen tunteensa paljastaa ym. En vaan jaksa näitä surra, kun kuitenkin suunta on vain eteenpäin ja elämä aina kantaa:)
- toi.
itsekäs,tyhmänylpeä ja epäempaattinen asenne kaikki "oikeat" teidän luota pois ajaaki.Ei vahingossakaa tule mieleen mitä se toinen on saanu elämässä kokea ja miksi se käyttäytyy miten käyttäytyy.On se vaa niin hianoa.pitäkää ihmeessä sama linja ja eläkää ihan rauhassa ylväässä yksinäisyydessänne.sitte vanhana voitteki keskittyä miettimään miks teillä ei ole ketään.
- jouskarinainen..
toi. kirjoitti:
itsekäs,tyhmänylpeä ja epäempaattinen asenne kaikki "oikeat" teidän luota pois ajaaki.Ei vahingossakaa tule mieleen mitä se toinen on saanu elämässä kokea ja miksi se käyttäytyy miten käyttäytyy.On se vaa niin hianoa.pitäkää ihmeessä sama linja ja eläkää ihan rauhassa ylväässä yksinäisyydessänne.sitte vanhana voitteki keskittyä miettimään miks teillä ei ole ketään.
Pyh, kyllä ihana jousimies aina seuraa löytää. :) Toisaalta itsekseen eläminen ei ole ainakaan itselleni ongelma!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3762376IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk631839- 1541423
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten131236Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021201Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48925- 90874
- 71842
- 28813
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla43805