Onneksi tämä apukoululaisten muovibändi-ilmiö ei kestänyt tämän kauempaa, jihuu
PALSTALLE KESKENMENO
6
898
Vastaukset
- Lordisami
Kyllähän Lordi vielä ihan voimissaan on, ja fanejakin löytyy. Lordilla on juuri nyt meneillään kiertue maailmalla uusien lavasteiden kanssa. Uudet lavasteet on suuniteltu Weta workshop verstaallla Uudessa-Seelannissa. Samalla verstaalla on suunniteltu lavasteita Taru Sormusten Herrasta elokuviin, King Kongiin sekä kauhuelokuvaan 30 päivää kaamosta. Niin että eipäs kysyntä täysin loppu ole.
- hallelujaaa
Lordilla on paljon hyviä biisejäkin ja eka levy oli ihan hyvä kokonaisuus. Mutta musiikin ulkopuolinen maailma tuntuu aika lapselliselta ja sen takia en tule koskaan ostamaan Lordi-paitaa tms fanituotetta. Levyjä bongailen alelaareista.
- Lordifani227
Mikä ihme teitä ihmisiä vaivaa?? En minäkään Lordin ulkoasusta pidä, vaan MUSIIKISTA? Eikö se ole pääasia? Senkin taneli!
- Four Symbols
Niin noh, aika makuasia tuntuu kyllä tämä juttu olevan. Omasta mielestäni Lordin maskeissa ei ainakaan mitään vikaa ole, päinvastoin. On se ihan kunnon rock tyyliä tuokin. Mahtava glam-pohjainen heavy/hard rock yhtye. Musiikki toki on pääasia, mutta siis kyllä itse myös diggailen esim. tuollaisista hienoista Lordi tyylisistä kengistä ja olisi ihan kiva itsellekkin sen tapaiset saada, siis esim. normi buutsien sijaan:) Sama juttu esim. noilla meikkibändeillä, kuten esim. Hanoi Rocksilla, Mötley Cruella, Negativella, Uniklubilla, yms on, niin kyllä ne kajalit sun muut systeemit mun mielestä jollain tapaa kuuluu rockiin. Siis jos on tarkoitus glam-tyyliä edustaa. Itse ainakin siitä diggailen. Tokihan musiikki on kuitenkin ensisijalla, mutta ei tuo ulkomusiikillisuuskaan kovin pahasta ole.
- Four Symbols
Ai nii. Siis toki siinä tapauksessa se on hieno juttu jos sen tekee tyylillä ja muutenkin oikein.
Kateellisten panettelua, kun joku menestyy. Katsokaapas vaikka esim. Youtubesta, paljonko Lordin videoita katseltu...Lordi rokkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1362041
- 1211425
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3321203Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401180Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni631132IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31121- 1411099
- 491079
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470947Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98935