Näin demarit häpäisi ruokaa viime vaaleissa

3119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Samaa mieltä,,,, siellä pöydän päässähän se SUURIN sika olikin,,,,

Äänestä

...maailman elintarvikkeista joutuu hävitykseen. Nykyisellä elintarviketuotannolla pystyttäisiin ravitsemaan 10 miljardia ihmistä. Kuitenkin yli miljardi ihmistä näkee maailmassa nälkää. Jos joku häpäisee ruokaa ja ihmisarvoa niin, se on kokoomuslaiset ja heidän aatetoverinsa ympäri maailmaa.

SAK:n hyllytetyssä mainoksessa kuvataan realistisesti porvariston suhdetta ruokaan ja työtätekevään väestöön.

Äänestä

oli turhaa, sehän on 100% totta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Entinen demari kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=xshAd3Nitfw

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu