Rv27 ja raskausmyrkytys aluillaan, proteiinit heikko , sääriturvotukset alkaneet, verenpaine hieman noussut. Viime kerralla tuli vasta rv38-39 mutta rajuna (tosin turvotukset tulivat jo hieman aikaisemmin) ja nyt siis alkaa no näin aikaisin...miten teillä muilla joilla alkanut jo näillä viikoilla? En ole vielä sairaslomalla. Pitäisikö jäädä? Tarjosivat kyllä neuvolasta, mutta en kehtaa jäädä, äitikin moitti minua, että olen niin paljon poissa töistä. Väsynyt olen. Sairaalasta sain ajan hieman aikaistettua ja nyt siis parin viikon päähän. Sanoivat että herkästi päivystykseen jos omia oireita tai vauvan liikkeet vähenevät.
aikainen myrkytys
kokemuksia?
2281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Et kehtaa jäädä sairaslomalle? Et siis kehtaa tehdä vauvan parasta??? Mua hävettäisi enemmin turha riskinotto. Pikkasen vajaaälyinen äitikin sulla ja mitä sä muiden ajatuksista välität ja kyselet... Tee lapsesi parhaaksi ja ole kunnon äiti!!!!
sinulla, kun ei ajattele tyttärensä ja lapsenlapsensa terveyttä. Etenkin, jos edellisessä raskaudessakin tuli raskausmyrkytys. Tottakai jäät sairaslomalle, jos lapsesi ja sinun terveytesi sitä edellyttää.