Linksys WRT54GL reititin

Ostin tuollaisen Linux pohjaisen langattoman reitittimen, mutta en saa sitä menemään millään nettiin...löytyisikö hyviä neuvoja??
Luulen, että kysymys on noista Access Rights -jutuista..en vaan saa jotakin "täppää" kohdalleen!
2561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Paketista otettuna se alkaa toimia kunhan laittaa virran päälle ja verkkopiuhan modeemiin kiinni. Laita verkkopiuha Linksysissä oikeaan reikään eli siihen missä lukee Internet.

Jos saat vielä yhteyden koneelta Linksysiin niin valise säätösivulta "Administration" - "Factory defauts" täppi kohtaa "Restore factory defaults" "Yes" ja sitten painetaan nappia "Save settings".

Toinen tapa on irrottaa kaikki nettipiuhat ja painaa puoli minuuttia takana olevaa "Reset"-nappia. Odotetaan muutama minuutti. Viirat pois ja uudestaan päälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nettiin?? kirjoitti:

Ostin tuollaisen Linux pohjaisen langattoman reitittimen, mutta en saa sitä menemään millään nettiin...löytyisikö hyviä neuvoja??
Luulen, että kysymys on noista Access Rights -jutuista..en vaan saa jotakin "täppää" kohdalleen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu