omakotitalojen seuranneena, voi niitä pitää lähestulkoon idioottimaisina. Joko kyse on kiinteistövälittäjien täydellisestä ammattitaidottomuudesta ja toimeksiantajien totaalisesta ymmärtämättömyydestä, sillä pyyntihinnat aivan sairaita. Homeelta haiseva lastulevytetty (60-luvulla) vuoden tyhjänä ollut talo hintapyynti lähes 160.000,-. Tämä vain yksi esimerkki länsi-Suomesta, näitä löytyy lisää pilvinpimein. Voiko ostajat olla niin idiootteja että maksavat tuollaisista noita hintoja. Realistinen hinta olisi n. 80.000,-. Että kuplaa pukkaa edelleen ja reippaasti.
Hintoja, varsinkin vanhojen ja rempaamattomien
40-50 luvulla rakennettujen
4325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
niin kovin kallista.
T:Vanhakansa
Kannattaa tarkkaan harkita mihin rahansa laittaa, tai pankista lainatut rahat. Sinä se kuitenkin olet, joka ne viimeiseen senttiin saakka takaisin maksaa ;)
http://www.taloussanomat.fi/asuminen/2009/02/21/asunnot-eivat-olekaan-huippukalliita/20094603/139
huippu kalliita ;) Jos jonkun järki ei tuota kerro, niin voin sanoa, että huippukallita ovat tavalliselle palkannauttijalle. Hinnat nousseet paljon palkkoja nopeammin koko 2000-luvun.