homeopatia allergian hoidossa

kokemuksia kaivataan

Muutama ystäväni käyttävät homeopaattisia valmisteita lapsillaan, itsellään ja eläimillään ja kehuvat maasta taivaisiin.

Onko ketään joka olisi saanut tästä apua allergiaan?
Itselläni koiria ja koira-allergia todettu vuosi sitten.

2

833

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokeillut.

      Olen allerginen koirille, kissoille ja saan oireita koivusta ja siitepölyistä. Kokeilin homeopatiaa vuosia sitten. Käynteihin meni paljon rahaa, eikä hoidolla ollut minkäänlaista vaikutusta. En suosittele. Jos kokeilet niin varaudu siihen, ettei mitään apua tule. Alkutalvesta aloitin hoidon enkä allergialääkitystäkään aloittanut kevään lähestyessä. Pahat oireet yllättivät ja pettymys hoitoon niiden myötä. Oodtin edes jotain helpotusta.
      Jos on taipumusta allergiaan niin tuskin sitä milään keinoilla voi hoidattaa pois. Mun perheeseen kuuluu henkilö, joilla ei ole koskaan ollut astmaa tai allergiaoireita ja nyt yhtäkkiä niitä on alkanut ilmenemään. Taipumus on ilmeisesti ollut "perimässä" tms, vaikka ei selviä oireita aiemmin. Puhjennut allergia tuskin millään lähtee.

    • helpottaa, niin koiraa,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      49
      1278
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      15
      1008
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      967
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      673
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      668
    6. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      441
    7. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      430
    8. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      23
      427
    9. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      15
      419
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      413
    Aihe