Vihje vedonlyöntiin

SaPKo aikoo hävitä tänään HeKille. Näin SaPKo saa karsintoihin mukaansa loukkaantumisten runteleman ja talousongelmien kanssa painivan Titaanit.

HeKin kerroin on mukava ja se kannattaa käyttää. Onnea HeKille sarjapaikan säilymisestä vaikka se nyt tuleekin SaPKon avulla. Ensi kaudella kyyti on sitten kylmää, SaPKo on runkosarjassa silloin neljän sakissa.

7

394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yllättynyt...

      Ainoa järkevä viesti,minkä olet koskaan ulostanut tälle palstalle. Meinaatko, että SaPKo pelaa Mestistä ensi kaudella? Se jää nähtäväksi...

    • Nyt naurattaa

      meni rahas ja vielä SaPKon ja HeKin pelissä. Ai ai heh...pelasit omaa joukkuettasi vastaan.

      • Hummani Hei

        Ottakaa vaan lisää lörtsyjä me korkataan konjamiikkia..mikäs tätä maiskutellessa.


    • SaPKo pelasi puolivaloilla ja voitti HeKin 4-1!

      Kyllä on HeKi onneton rupusakki ei voi muuta sanoa. Tai sitten SaPKo on nykykunnossaan vaan niin vitun hyvä. Ei tipu SaPKo mihinkään, helpot karsinnat edessä.

    • hoidettu eilinen

      sapko.

      Ihan sääliksi käy vanhana pelaajana tuo tahallinen häviö.
      Sääli että tulospalvelu ei toimi ku näyttää tulosta väärinpäin.

      Tsemppiä karsintoihin pässipaidat. Ei ole hyvä jos tiputte.

    • mies savosta

      Ensi kesänä ei kannata rasittaa SaPKon pelaajia mansikanpoiminnalla ja laatikoiden nostelulla. Kuten kuluneella kaudella nähtiin, niin pelajien toipuminen siitä rasituksesta kesti todella kauan. Syökööt vaan reilusti mansikoita niin sitten joukkue on iskussa heti kauden alussa.

      • p.tirkkinen

        hmm.. vähän heikko oli meidän esitys kun jumboksi jäädään joka vuosi.mut suomisarjassa kyllä ollaan varmasti kympin sakissa,sen kyllä lupaan ja vannon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      209
      1628
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      140
      1394
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      54
      1133
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      72
      1005
    5. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      54
      1005
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      106
      922
    7. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      52
      903
    8. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      860
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      830
    10. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      31
      764
    Aihe