..,kun asioit Leijona miehen kanssa niin muista sellainen kultainen sääntö eli kohtele toista niin kuin toivoisit itseäsi kohdeltavan. Toimii niin parisuhteessa kuin ystävyys pohjalta. Sotahan siitä syttyy kun toista pahoinpitelet henkisesti tai fyysisesti. Pitää varmasti paikkansa joka ihmisen kohdalla oli sitten mitä tähtimerkkiä tahansa. Ainakin omalla kohdallani on asia näin yleensä ollut.
Kertokaas miten menetellä kun tahtoo tuo masennus taas vaivata eikä työt maistu. Ystäviä kyllä on vaikka muille jakaa. Tekis oikeesti mieli lähteä täältä pallon päältä lopullisesti. On meinaan aika vaikea elämän tilanne jälleen kerran...
Masentunut Jellonapentu
7
1526
Vastaukset
- leo...
leijonilla on kultainen ja lämmin sydän ,ne voivat taistella/puolustaa/uhrata /kärsiä jne. toisen vuoksi hyvin paljon .
leijonat haluavat että kaikki voisivat hyvin ja jakavat lämpöä ja energia ympärilleen..ikävä kyllä he unohtavat oman hyvinvoinninsa ja tunnetusti leijonaa hallitsee aurinkonmerkki ja ne rakastavat aurinkonvaloa ja lämpöä.,joten pitkä pimeä talvi voi viedä voimia ja masentaa entisestään väsynyttä leijonaa .
Nyt on kuitenkin kevät tulossa ja lisää valoa ja aurinkoa , ja mikä parhainta sen jälkeen tulee kesä ..ja lämpimät hiekkarannat.
Vastoinkäymiset kuuluvat myös elämään ,leijonassa on paljon sisäistä voimaa ja ei ole mikään luovuttaja tyyppiä heti..se että myöntää heikkoutensa ,on leijonaan vahvuus ,koska kuka jaksaa olla koko ajan vahva ja rohkea .
toivon että jaksat taistella vaikeuksien yli ja kohtaat sellaisen ihmisen viellä joka osaa arvostaa sinua ja sinun hyvää sydäntäsi .
stemppiä sinulle ja aurinkoista kevättä ...muista ulkoilla paljon ,se poistaa masennusta .- 00
Leijona on vahva, voimakas ja sydämellinen. Tarvitsee ehkä vertaistuen, jota ei aina löydy. Nuori varsinkin; toivottomuutta ei ole. Usko on avainsana, jos ei muuhun, niin itseensä,
Leijonia tässä jo useammassa sukupolvessa. Kyllä siihen älyäkin tarvitaan. Eikä tämä ole promoa.
- jellonan pennulle
jos noin huonosti menee niin kyllä sä siitä selviät.sua voi vaan auttaa toinen jellona ja on siinä vielä toinekin asia vaan se jääköön sanomatta.ja eikä itsemurha ole sinun heiniäsi.
kyllä täällä on niitä ammattiauttajia,jotka voivat auttaa sinua.ne pitää vaan ensin löytää ja sitten niille kun voi ihan anonyymistikkin.minulla on itsellanen ihminen täällä netissä. - leotar
Mietin että oletkohan saanut työssäsi tarpeeksi vastuuta ja arvostusta jos se ei oikein maistu.Silloin voi olla aika suunnata uusiin haasteisiin ja mahdollisesti hankkia uusi työpaikka. Itselläni ainakin auttaa masennukseen juuri uudet mielenkiinnon kohteet joka työssä tai vaikkapa uusi harrastus.Leijona kaipaa arvostusta ja sitä että häneen luotetaan. Meillä leijonilla on joskus tapana uskoa liikaa toisiin ihmisiin ja näin pettyä ihmissuhteissa. Leijona kuitenkin selviää näistäkin kokemuksista positiivisella elämän asenteellaan. Leijonamiehet ovat muuten tosi ihania!!
- leijonamieheni
Melkein kolme vuotta oli sairauslomalla tämä minun leijonani,mutta nyt pääsi varhaiseläkkeelle.Ikää tällä leijonalla on huomattavasti enemmän kuin sinulla,mutta nyt jättelee pikkuhiljaa masennuslääkitystä pois.Sinäkin selviät.Paistaa se aurinko vielä sinullekin ja tilanteesi helpottuu.TSEMPPIÄ.
- olet masentunut?
koita olla hänelle kiltti ja ystävällinen.ja mitä masenukseen tuluu niin sun pitäis käydä hiukan terapiassa,niin eiköhän se siitä.
- sun..
kaltaisten vuoksi masentuu.,mutta kyllä leijonan sydän kestää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2304123Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112603Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382335Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811416Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1111350- 481159
- 751057
- 59923
- 45906
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58901