Kokoomuksen hellimä kotitalousvähennys verotuksessa näyttää nyt puolensa. Rajojen nosto on mahdollistanut suoranaisen keinottelun. Itsellenikin tarjottiin ilmalämpöpumppua neljälläsadalla eurolla jos asennus tulee myyjältä. Pumpun listahinta on hieman alle tuhat euroa.
Eipä tarvitse ihmetellä, että miten moinen hinnanalennus on mahdollista.
http://www.uusisuomi.fi/raha/51464-uusi-myyntikikka-suututtaa-suomessa
Eipä tarvitse ihmetellä, että miten moinen hinnanalennus on mahdollista.
http://www.uusisuomi.fi/raha/51464-uusi-myyntikikka-suututtaa-suomessa
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mite sinä köyhäläinen yrität siinä sekoittaa selvää asia pyöränpumpuillasi. Sinä hakee rahaa sosiaalitoimistosta ja mine maksaa sen. Ole tyytyväinen. Sine saada kaurapuuro ja koirankeksisi. Miksi mine ei saisi saada pikku alennus isoon veroon? Nyt lamma, pitä puhalta kaikki yhteen hiileen samassa veneessä. Muista mitä Sauli sano: "Vatsakkain asettelun aika on ohi".
Tuostapa tuli mieleen: miksi Blondi-Linden käyttää perättäistä asentoa?
Koska vatsakkain asettelun aika on ohi!
Näyttäis olevan tuo linja semmonen että tuloverot lopetettas melkein kokonaan ja rahotettas kaikki välillisellä verolla. Firmat nyt sitte tosiaan kikkailee ja tehtailee kuitteja niiknun joka päivä uutisista näkyy. Joskus 1980-luvulla sanoi jo yksi toimitusjohtaja että firmaa on hoidettu hunosti jos se maksaa veroja enemmän kun saa tukia yhteiskunnalta.