Onko opppsitiosta hallituksen kaatajaksi? Nyt nähdään! Kymmenen vuotta mennyt valtiolla hyvin eikä mitään jäänyt säästöön ; mihin rahat menneet;? kertoisiko joku ? heti otetaan velkaaa ! Ensin oli puupula ja nyt työpula naurettavaa. Hallitus tekee niinkuin yritykset sanelee... Yleislakko !!!
oppositio
pöhlö
276
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ja jumalauta kuinka kalliiksi tämä porvarihallitus tuleekaan. Katainen sai "Euroopan parhaan" valtionvaraministerin tittelin, edellisten valtionvaraministerien tekemästä tarkasta työstä - mutta eipä tuo tuntunut omaatuntoa soimaavan vaikka keräsikin kunnian hänelle kuulumattomasta. Kuvastaa hyvin Kokoomusmoraalia ;)
Kyllä se ihan oppositio saa itse katsoa peiliin, mihin rahat menneet. Räksyttää minkä kerkee kuin kapinen .....! Hallituksella täysi työ turvata työllisyys suomessa. Eläkeikää nostetaan porrastetusti 65v. ikävuoteen ja nyt oppositio huutaa kuin se tapahtuisi jo huomenna?