perustetaanko senttihuutokauppa

uuttera1977

Mitä tässä nyt seuraillut kyseisten firmojen toimintaa, voiko enää tämän tuottoisampaa "yritystä2 pyörittää. Itse olen valmis kokeilemaan miten moisella voisi tulonsa ansaita, ei muuta kun mukaan vaan ja laitetaan tollainen samanmoinen lafka pystyyn. Alkupääomaakaan ei juurikaan tarvitse, tuotteethan voi ostaa jälkijunassa kun porukat alkaa heti ostelee huutopaketteja. Ja mitä seurannut toimitukseen liittyvistä asioista, tuotteet lähetetään n. kuukauden sisällä. Eli aikaa on tavarat hankkia, voisin itse lupautua tässä tapauksessa juoksupojaksi ja säilyttää vaikka kotonani lähetettävät tuotteet :)

5

1182

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nikkaa

      ja äkkiä

    • driimi

      "tuotteethan voi ostaa jälkijunassa kun porukat alkaa heti ostelee huutopaketteja."
      > miten voidaan varmistaa, että sivustolle saadaan heti alkuun tarpeeksi kävijöitä?
      Kyllähän tämä toimii, pistetään maikkarille mainos pyörimään puoli kahdeksan mainoskatkolla ja luodaan tarpeeksi asiallisen ja uskottavan näköinen sivusto. Lähdetäämpä kokeilemaan :)

    • Pari tonnia mainostamiseen, että joku sinne saitille ees löytää, ja siltikin kun noita saitteja on jo niin paljon, niin on kyllä tosi hankala saada yhtään jäsentä, jossei tarjoa niitä ilmasia huutoja. Ilmasilla huudoilla saadut tuotteet vaan ei tuota yhtään mitään, joten siinä menee toinen pari tonnia alkuun rahaa.

      Sitten pitää viel toivoa, että sivusto erottuu jotenkin riittävästi edukseen noista muista samallaisista, että se lähtis etes tuottamaan plussaa.

    • Hei tähään negatiivinen huutokauppa, uus mielenkiintonen idea (negahuuto.fi). Mikä tossa on vielä parempaa, on se, että huutokohteiden arvo kasvaa kokoajan (tosin vaivanen sentti kerralla), joten porukat innostuu huutamaan lisää, arvon kasvaessa.

      Jos joku osaa ton virallisen puolen ja alkuun saamisen hoitaa, pitäs perustaa yritys ulkomaille ym., niin mä voisin kesälomalla koodailla sivuston kuntoon ;)

    • ZEIELELELES

      Riihikuivaa käteistä muutamilla senteillä!

      Kyseessä on maailman ensimmäinen RAHA-huutokauppa, joka on hetki sitten avattu, Eli tuotteet lähtee todella halvalla kun on vähän asiakkaita!
      Rekisteröiminen on ILMAISTA! Rekisteröi osoitteesta:
      http://www.moneybidders.fi/register.php?inv=JLS69
      Muista myös kirjoittaa bonuskoodiksi ”KAVERI”, Niin saat yhteensä 5 euron edestä huutoja tilillesi.
      Nopeat syövät hitaat ;).

      Kiitos jo etukäteen =).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1275
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      891
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      716
    4. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      656
    5. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      632
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      606
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      587
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      535
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      463
    10. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    11. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    12. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      437
    13. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      435
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      113
      434
    15. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      19
      430
    16. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      427
    17. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      82
      417
    18. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    19. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      390
    20. Veikkauksen asiamiehen provikat?

      Minkä verran peliautomaatin pitäjä saa peliautomaatin tuotosta?
      Maailman menoa
      28
      379
    Aihe