Asutaan omakotitalossa Turun länsipuolella. Tänään illalla klo 19:42 eli aivan hetki sitten kun katsottiin telkkaria, noin puolen minuutin ajan tuntui vaimeaa tärinää ja tiiviisti toisissaan kiinni olevat juomalasit helähteli kirjahyllyn lasivitriinissä.
Huomasiko joku muu vastaavan ilmiön / mistähän johtui?!
Huomasiko joku muu vastaavan ilmiön / mistähän johtui?!
Vastaukset 6
Vanhimmat
lumiaura kun siitä ohitse jyristeli.
pääsi pieru..
Mie jyystin vaimoa siihen aikaan keittiön pöyällä. Olihan siinä sitä hetken huumaa, mutta en arvannut että ihan naapurissa saakka tuntuisi. Anteeksi jos nuori lempemme järkytti naapureita.
sinä ihmettelet.Länsipuolelle on aloitettu parkkiluolan räjäyttäminen.Take it easy.
kyllä huomaa vastaajien älykkyysosamäärän, kumma kun niiden pitää aina vastailla tuollaista sontaa.
Ovatko aitoja turkulaisia tuskin aikuisia vaan räkänokkakakaroita, jotka sotkevat spraymaaleilla kaikki paikat ja luulevat olevansa niin miehekkäitä.
pahanniemen suunnalla ja suikkilantietä ajaa reippaasti ylipainoinen rekka ehkä noin 80 km/h niin maapohjatärinän tuntee todella kauas.