Tapahtui pikkujouluissa

M 33

Oltiin viettämässä työ porukan kanssa hyvin ansaittua riehaa eräässä ravintolassa. Ilta meni hyvin siihen saakka kunnes jututin erästä naista diskossa sitten yksi musta mies(kun eisaa käyttää rasistista tekstiä)tuli valittamaan siihen että älä vie hänen naistaan vaikkei varmaan ollut sen nainen niin otti kyllä päähän Elikkä kysyisin naisilta onko musta mies sittenkin parempi kuin suomi poika

8

6085

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1 mies

      on tapahtunut noin mont kertaa

      • nainen

        no valiettavasti se musta mies on yleensä ainakin vähemmän humalassa kuin suomipoika...


      • m33
        nainen kirjoitti:

        no valiettavasti se musta mies on yleensä ainakin vähemmän humalassa kuin suomipoika...

        no mikset sitten muuta ambomaalle?


      • Natta
        m33 kirjoitti:

        no mikset sitten muuta ambomaalle?

        Totuushan on se että ns.mustat makkarat ovat kateellisia suomalaislle miehille jotka pääsevät nautiskelemaan suomalaisen naisen kanssa. Siispä seuraavan kerran ei kun vesipullolla mustista kuonoon


    • aikuinen nainen

      Itse en välitä "tumma ihoisista" miehistä. Enkä ole tyytyväinen "vaaleaan" ulkomaalaiseenkaan.

      Kyllä suomalainen MIES kaikessa juroudessaan on parasta minulle!
      Tuttava piiriini kyllä kuuluu naisia joilla on ulkomaalainen mies. Kun asiasta on kaskusteltu, miksi? yleisin vastaus on "minua kohdellaan hyvin, kuin naista", "miehelläni on niin erillainen käsitys naisesta kuin suomalaisella miehellä", "hän osaa käyttäytyä ja olla kohtelijas". Harvoin olen saanut vastaukseksi: siksi koska hän on ulkomaalainen tai tumma ihoinen(niitä kin on mutta suhteet on loppuneet lyhyesti).
      Yleisempää on kyllä ollut, että naiset joilla on "vaalea"ulkomaalainen mies kehuvat miehiään enemmän kuin joilla on ihan täysin"tumma"mies....johtuuko se sitten siitä että aihe on itsellekkin arka....en tiedä?

      Olen itse tehnyt päätelmän: On naisia jotka etsivät "seikkailuja" ja kokemuksia. Ajattelevat ulkomaalaista tai tummaa miestä eksoottisena.
      On myös naisia jotka vain rakastuvat ihmiseen ei "rotuun".
      Pää asia on se jokaisella on oma syynsä miksi haluaa minkäkinlaisen miehen.
      Ihan samalla tavalla kuin ketäkin naista kiinnostaa miehessä onko hän pitkä, lyhyt, mukava, mulkku, hymyileekö vai onko jörö. Ei "vaalea"mies voi miellyttää kaikkia naisia olemalla vaalea....miehellä on oltava luonne. Eikä valinta mielestäni johdu munan koosta tai väristä niin kun yleensä luullaan.

      Ulkomaisiin miehiin verrattuna suomalainen on "usein" jörö, vähä sanainen, suoraan asiaan menavä tai liian läpinäkyvä(tarkoitan läpinäkyvällä sitä, että miehestä minä ainakin huomaan kuka haluaa persettä ja kuka nauttii vain hyvästä seurasta). Niin sanottu keskustelu ja kuuntelun taito puuttuu monilta miehiltä. Viinakin monesti pilaa monta hyvää alkua (ei tietenkään aina).
      Tai se ainakin rentouttaa montaa ujoa miestä :o).

      Jokaisen pitää vain kahlata läpi ihmisviidakon ja löytää daami joka ihastuu sinuun sellaisena kuin olet....suomalaisena!

      Täytyy muistaa että nyt puhuin vain omasta kannastani, kantoja on varmasti niin monta kuin on ihmisiäkin.
      Toivottavasti sait jotain vastauksestani. :O)

    • ...

      ei varmaan ollut sen nainen? Mistäs tiedät vaikka olikin? Mutta kyllä suomipoika aina minusta mustan voittaa..

      nimim. mustaa testannut ja pettynyt

    • suomineito

      ..on parasta mitä luoja on luonut...siis mies-sarjassa !

    • tyttönen

      Mä olen kans aina ihmetellyt, miks jotkut muijat pitää ulkomaalaisia parempia kuin suomalaisia.. Mä en ainakaan vois kuvitella itseäni kenenkään ulkomaalaisen kanssa. En ole rasisti, mutta pidän vaan suomalaisista pojista ja niiden tyylistä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      117
      2140
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1275
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1167
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1127
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1049
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      186
      1033
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      94
      979
    8. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      978
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      975
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      972
    Aihe